پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۵
نمایشگاه عروسکی پوشش اقوام ایرانی با نام «جومه»

نمایشگاه عروسکی «جومه» با حمایت مجموعه فرهنگی‌هنری برج آزادی، اداره مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزرات ارشاد، گروه هنری دایا و جایزه فیروزه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) نمایشگاه عروسکی پوشش اقوام ایرانی با نام جومه در مجموعه فرهنگی برج آزادی برگزار می‌شود.

 در این نمایشگاه ۴۰ بانوی هنرمند، ۱۰۰ تابلوی عروسکی دست‌ساز با پوشش اقوام و فرهنگ مناطق مختلف ایران را در معرض نمایش بازدیدکنندگاه قرار می‌دهند.

هدف اصلی برگزاری این نمایشگاه آشنایی افراد جامعه با عروسک‌های ملی و قومیتی، پوشش، زیورآلات و آیین اقوام مختلف است. «جومه» در گویش خوزستانی به معنی لباس یا جامه است که علت نام‌گذاری این نمایشگاه هم همین است.

نمایشگاه عروسکی جومه با حمایت مجموعه فرهنگی‌هنری برج آزادی، اداره مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزرات ارشاد، گروه هنری دایا و جایزه فیروزه برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند از ۲۵ تا ۲۷تیرماه۱۴۰۲ از ساعت ۱۱ تا ۱۹ با حضور در تالار آینه برج آزادی از این نمایشگاه دیدن کنند. گفتنی است مکان این نمایشگاه میدان آزادی، مجموعه فرهنگی برج آزادی، درب شمالی، تالار آینه است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها