دوشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۲
اهالی قلم راه را برای نویسندگان جوان باز کنند

مازندران – مژده پاک‌سرشت نویسنده مازندرانی گفت: اهالی قلم و بزرگان این عرصه باید راه را برای نویسندگان جوان و کمتر شناخته شده باز کنند.

مژده پاک‌سرشت در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در ساری، با اشاره به روز قلم، اظهار کرد: خداوند در قرآن به قلم و آنچه از پی آن می‌آید سوگند یاد کرده و این نشانه‌ای از عظمت قلم است.
 
وی افزود: در سوره شعرا، خداوند درباره شاعران بیان می‌کند که به آنچه می‌نویسند باید عمل کنند و چون به آن عمل نمی‌کنند گمراهان، دنباله‌رو آنها هستند.
 
نویسنده کتاب «نام دیگر من ستاره» گفت: کتاب آسمانی مسلمانان، راه را به نویسندگان، شاعران و اهالی کتاب و قلم نشان می‌دهد و بیانگر اصول و قوانین است.
 
این نویسنده تصریح کرد: وقتی برای خریدن قلم هزینه می‌کنیم سود آن را با مطالعه و درست نوشتن به خود برمی‌گردانیم و در نهایت این دستاورد را باید با دیگران به اشتراک بگذاریم.
 
پاک‌سرشت ادامه داد: اهمیت اینکه به چه موضوعی بپردازیم که ارزش نوشتن داشته باشد و زمان نویسنده و خواننده را هدر ندهد هم موضوع مهم دیگری در ارتباط با اهمیت قلم است.
 
وی با بیان اینکه نویسندگان و اهالی قلم، با درست نوشتن به خود و مخاطبان احترام می‌گذارند، خاطرنشان کرد: امروز مسمومیت فقط از طریق استفاده از غذای فاسد و سموم نیست بلکه برخی متون هم مسمومیت‌زا هستند.
 
این نویسنده اظهار کرد: انسان دغدغه‌مند، ارزش‌ها را در همه ارکان هستی می‌بیند و هر فعلی از کسی صادر شود بر اساس رفتاری که انجام داده باید منتظر عواقب مثبت و منفی آن باشد.
 
پاک‌سرشت با اشاره به اینکه دست‌اندرکاران امور فرهنگی، از برخی نویسندگان شناخته شده حمایت می‌کنند، افزود: نویسندگان جوان و شناخته نشده، مورد حمایت دستگاه‌های فرهنگی نیستند.
 
وی گفت: اهالی قلم و بزرگان این عرصه باید راه را برای نویسندگان جوان و کمتر شناخته شده هم باز کنند و مانند یک معلم، راهنمای آنها باشند.
 
این نویسنده با اشاره به اینکه امروز زمان تربیت نویسندگان جوان‌تر برای پرورش نسل آینده است، تصریح کرد: اینها باید سهمی از دانایی اهالی و بزرگان حوزه قلم داشته باشند.
 
پاک‌سرشت ادامه داد: جامعه امروز نیازمند انواع فکر و خلاقیت است چرا که در تمام انواع مسائل مرتبط با زندگی به خلاقیت نیاز داریم.
 
وی با بیان اینکه رسالت اهالی قلم، درست نوشتن است و رسالت گروهی دیگر هم حمایت از این افراد، خاطرنشان کرد: کسانی که صاحب ایده نیستند می‌توانند پشتیبان مالی، ایده نویسندگان جوان‌تر باشند و به رسالت خود عمل کنند، آینده را باید با همین حمایت‌ها بسازیم.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها