یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۷
توضیحات موزه دفاع مقدس درباره ورود بدحجابان به محوطه موزه

موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در پی انتشار تصاویر هنجارشکنانه در باغ راه موزه، بیانیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در پی انتشار مطلب و تصویری که به صورت کاملا هدف‌دار و مغرضانه با موضوع «بی‌حجابی در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس» در فضای مجازی منتشر شده است، انتشار توضیحات ذیل را در این خصوص ضروری می داند.
 
۱- موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یکی از بزرگترین مجموعه های گردشگری تهران که در میان چندین جاذبه گردشگری دیگر از جمله باغ کتاب، پارک طالقانی، بوستان آب و آتش، پل طبیعت و جمعه بازار پروانه واقع شده است. از آنجایی که این مجموعه به دلیل ماهیت موزه‌ای و عمومی خود، فضای سبز وسیع و مسیر پیاده روی طولانی دارای محوطه ای محصور و منفک از سایر جاذبه های مجاور نمی باشد، و با عنایت به اینکه تنها مسیر دسترسی مخاطبین باغ کتاب از طریق مترو (ایستگاه های شهید حقانی و شهید همت) عبور از محوطه فضای باز موزه می‌باشد، نسبت دادن جمعیت بد حجاب و بی حجاب به موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نادرست و غرض ورزانه است.
 
۲- موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از چندین ماه گذشته با نصب بنرهای رعایت حجاب، برگزاری چندین نمایشگاه پوشش اسلامی و عفاف و حجاب، و تذکر لسانی نیروهای نگهبانی موزه، انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر را به صورت جدی در پیش گرفته است و از ورود زنان بی‌حجاب به مجموعه موزه جلوگیری می شود و هم اکنون تمامی بازدیدکنندگان قبل از ورود به تالارها و سراسرنمای موزه و در هنگام خرید بلیط، ملزم به رعایت پوشش اسلامی می‌باشند.
 
۳- موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضمن تاکید بر لزوم رعایت عفاف و حجاب در تمامی اماکن و احترام به رسانه ها و افراد دغدغه‌مندی که به این موضوع پرداخته اند، فراتر از کارکردهای موزه ای خود همواره در جهت فرهنگ‌سازی و تشویق بانوان به استفاده از حجاب برتر (از طریق گزیده وصایای شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، احادیث ائمه اطهار و امثالهم) مبادرت ورزیده است. اما باید توجه داشت که به زعم همین رسانه ها، افراد بی‌حجاب و بدحجاب تنها از پیادروی موزه تردد می کنند و مبدا و مقصدشان مکان‌های دیگری است. 
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها