سه‌شنبه ۶ تیر ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۸
همیشه در معرض تحریف تاریخ هستیم

قم- معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه اگر سخن نگوییم دیگران وضعیت را وارونه جلوه می‌دهند، تاکید کرد: همیشه در معرض تحریف تاریخ هستیم.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در قم، سیدمحمد حسینی عصر سه‌شنبه در مراسم اختتامیه جشنواره هنری، ادبی و خبری روایت جهاد که در تالار مرکزی شهر قم برگزار شد، بیلن کرد: اگر امروز ما گروه‌های جهادی را در نقاط مختلف کشور داریم که به خوبی فعالیت دارند و دیگر کشورها نیز این خدمت بدون منت را از ایران اسلامی الگو گرفته‌اند به‌خاطر این است که مردم ما شیفته خدمت هستند نه شیفته قدرت و این اصل در مبنای فکر شهید مطهری موج می‌زد.
 
وی اضافه کرد: امام خمینی(ره) در ماه‌های اول بعد از انقلاب فرمان جهاد سازندگی را صادر کردند چراکه هدف اصلی ایشان خدمت به مردم بود.
 
معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: اولین تابستان پیروزی انقلاب، جوانان رهسپار روستاها شدند که روستاهای آن زمان با روستاهای امروز تفاوت‌های بسیاری داشت، در منطقه جنوب استان کرمان برخی از مناطق جاده هم نداشت، یک روستا هم بود که یک دیوار و یک سقف نداشت و همه خانه‌ها کپری بود و مردم هم هیچ امکاناتی نداشتند و گروه‌های جهادی نیز در زمان دولت موقت و اول انقلاب هیچ حمایتی نمی‌شدند.
 
وی با بیان اینکه روحیه جهادی انقلاب را حفظ کرد، گفت: اگر روحیه جهادی نبود اوایل انقلاب با وجود آن همه هجمه و توطئه کار انقلاب تمام می‌شد اما اینکه جوانان و مردم پای انقلاب و صحنه بودند موجب پیروزی و استمرار انقلاب شده است و اگر امروز هنوز نام انقلاب زنده است و دشمنان انقلاب حتی در اروپا هم نمی‌توانند در آرامش باشند بخاطر همین روحیه انقلابی، ایثار، فداکاری و گذشت است.
 
حسینی ادامه داد: اگر در جنگ فرزندان ایران پیروز شدند بخاطر همین روحیه جهادی و شهادت‌طلبی بود درحالی که همان زمان هم برخی پیروزی در جنگ را یک آرزو می‌دانستند اما وقتی که ترس در قاموس مومنین راه نداشته باشد به دل دشمن می‌زنند و پیروز می‌شوند.
 
وی از تاکید رهبر انقلاب بر انعکاس مجاهدت‌های ایثارگران و شهدا یاد کرد و گفت: همسران و مادران شهدا در حماسه بزرگ شهدا سهیم هستند و باید به عرصه انعکاس حماسه شهدا ورود کنند همانطور که رهبر انقلاب اسلامی هم در این زمینه ورود کرده‌اند.
 
حسینی ادامه داد: ما همیشه در معرض تحریف تاریخ هستیم به همین علت به صورت مستمر باید روایت کنیم و خوبی‌ها را بگوییم و در این گفتن‌ها بحث فردی مطرح نیست بلکه بحث جریان و انقلاب است چراکه اگر سخن نگوییم دیگران وضعیت را وارونه جلوه می‌دهند.
 
حسینی با بیان اینکه ما باید به دنبال جذب جوانان باشیم، گفت: اوایل انقلاب برخی اهل مباحث مذهبی نبودند اما وقتی در جمع ایثارگران حضور می‌یافتند کمال هم‌نشین در آنان اثر می‌گذاشت؛ دشمن در صحنه جنگ نظامی قدرت رویارویی با ایران اسلامی را ندارد چراکه اگر ضربه‌ای بزنند ضربه محکم‌تری را دریافت خواهند کرد اما در عرصه فرهنگی به دنبال جذب جوانان هستند.
 
حسینی مطرح کرد: جایگاه علمی ما باید دوازدهم باشد هر چند ممکن است برخی بگویند این کار سختی است بله سخت است اما اگر فرهنگ جهادی وجود داشته باشد و همانند علیمحمدی‌ها در میان نخبگان باشند می‌توانیم به این نتیجه برسیم همان‌طور که در زمان جنگ هم کسی فکر نمی‌کرد که در دورانی کشورهای دیگر برای خرید پهپادهای ما صف بکشند اما این کارهای بزرگ به لطف خداوند متعال محقق شد و در این راستا همه افراد باید دست به دست یکدیگر دهند.
 
معاون امور مجلس رئیس جمهور با بیان اینکه خاطرات شهدا نباید فراموش شود، گفت: هر چقدر که ما تلاش کنیم باز هم در مقابل فداکاری شهدا و مدافعان حرم و امثال شهیدان سلیمانی، همدانی و حجازی کم است و ما باید همواره این شهدا را بیاد بیاریم تا کشور ما سربلند و عزیز باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها