سه‌شنبه ۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۷
پایان اجرای اولین چشم انداز ۳ ساله کانون پرورش فکری کودکان در خراسان شمالی

خراسان شمالی- مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی گفت: کانون فکری کودکان و نوجوانان در این استان با پیش‌بینی دو برنامه‌ بلند مدت سه ساله، اولین برنامه در سال جاری را به پایان رسید.

 فرهاد آقا بیگی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بجنورد، اظهار داشت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان دو برنامه سه ساله را اجرایی که امسال، برنامه اول به پایان می‌رسد.
 
مدیرکل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان خراسان شمالی ادامه داد: در این مدت سعی شده زیرساخت‌ها افزایش و از سال آینده روی مسائل نرم افزاری فعالیت را بیشتر می‌کنیم.
 
وی از فعالیت ۱۰ مرکز در استان خبر داد و گفت: مرکز غلامان به پیشرفت ۸۰ درصدی رسیده است و تا سال آینده به اتمام می‌رسد؛ سه مرکز نیمه‌کاره داشتیم که در آینده تحویل داده خواهند شد.
 
اقا بیگی گفت: امسال سینما کودک و خانواده و خانه بازی حوزه کودک و نوجوان افتتاح و سعی بر تکمیل و تجهیز سالن‌های سینما شهرستان‌ها به مرور هستیم.
 
مدیرکل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان خراسان شمالی قصه گویی، بازی و نمایش را سه محور برنامه‌های این نهاد عنوان کرد و گفت: ۲ تئاتر در این راستا تولید و از یک تئاتر حمایت و تئاترهای تربیتی با محوریت کتاب نیز تولید خواهند شد.
 
وی از برگزاری پویش قصه، لبخند زندگی در حوزه ترویج داستان خبر داد و افزود: این پویش همچنان ادامه دارد.
 
 آقا بیگی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم از تابستان، پنج شنبه‌های بازی را اجرایی کنیم و همچنین برای اولین بار نمایشگاه بازی و اسباب بازی در خراسان شمالی برگزار می‌شود.
 
وی افزود: بیش از ۸ هزار و ۴۰۰ دانش آموز به صورت مستقیم با کانون در ارتباط هستند و به صورت مقطعی و غیر مستقیم این عدد بسیار بیشتر است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها