سه‌شنبه ۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۶
خاطرات خودمانی روحانی جانباز حسین شیراوند از روستای برزول تا عملیات مرصاد

خاطرات حسین شیراوند از رشادت‌های رزمندگان،‌ جانبازی و فداکاری دوستانش اتفاقات تلخ و گاه خوشایند جبهه و حتی توطئه منافقین برای کشتن رزمندگان و خود او از جمله خاطراتی است که با زبانی ساده و شیوا و به شیوه اول شخص روایت و مخاطب را با خود همراه می‌کند.

خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)- مریم محمدی؛ کتاب «نماز ناتمام» نوشته کمیل کمالی خاطرات رزمنده جانباز، حجت‌الاسلام حسین(ضرغام) شیراوند از نیروهای رزمی، تبلیغی لشکر انصارالحسین(ع) استان همدان است.

این کتاب که شامل ده فصل است خاطرات حسین شیراوند از عملیات‌های رمضان، ثارالله، مسلم بن عقیل،عملیات والفجر۲، والفجر۵، عملیات عاشورا، قادر،کربلای۴ و ۵، بیت‌المقدس۲، تکمیلی والفجر۸،جزیره مجنون، پدافندی نصر۴، عملیات غار و عملیات مرصاد را روایت می‌کند.

در واقع کتاب شامل یازده فصل است. کتاب با فصل صفر و با عنوان با کفش پدر شروع می‌شود . در این فصل در پاراگراف اول می‌خوانیم. «چشمان من در خطه همدان به این جهان گشوده شد. در دوازده کیلومتری نهاوند، در شهری به نام«برزول» مع در دل دشت‌های حاصلخیز و سرسبز، جاخوش کرده است. از گردنه آن که بگذریم به یکباره رخ می‌نمایاند و باصفا و سادگی مردمانش پذیرایمان می‌شود. در کودکی‌ام، روستایی بیش نبود؛ اما با خودم قدکشیده است و به شهری نوپا بدل شده‌است.»

خاطرات حسین شیراوند از رشادت‌های رزمندگان،‌ جانبازی و فداکاری دوستانش اتفاقات تلخ و گاه خوشایند جبهه و حتی توطئه منافقین برای کشتن رزمندگان و خود او از جمله خاطراتی است که با زبانی ساده و شیوا و به شیوه اول شخص روایت می شود و مخاطب را با خود همراه می کند.

درقسمتی از این کتاب درباره زخمی شدنش می‌خوانیم: «وقتی چشم باز کردم رویم ملحفه‌ای کشیده بودند و سرمی دردست داشتم. در بیمارستان شهید بقایی تازه دردها را لمس می‌کردم. هر روز پزشکان برای معاینه می‌آمدند و شرایطم را می‌سنجیدند. بالاخره به این نتیجه رسیدند برای بیرون آوردن ترکش به عمل جراحی نیاز است و این عمل باید در بیمارستان پیشرفته‌تری انجام بگیرد. گفتم کاری نداره؛ با چاقو بزنید زیرش درمی‌‌آد. گفتند:‌ کاش به همین سادگی بود. ترکش بد به استخوان نشسته و ما نمی‌تونیم کاری کنیم. به زودی به اصفهان اعزام می‌شید و اونجا به خوبی تحت عمل جراحی قرار خواهید گرفت.»

این کتاب در ۳۶۸صفحه به انضمام عکس‌های رزمندگان و شهدای شهر برزول توسط انتشارات شهید کاظمی قم به چاپ رسیده‌است. کتاب «نماز ناتمام» در شمارگان ۱۰۰۰نسخه و با قیمت ۱۰۰هزار تومان وارد بازار کتاب شده‌است.
 
 
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها