پنجشنبه ۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۵
جهاد تبیین یکی از رسالت‌های خطیر خبرنگاران است

مرکزی - مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکی از رسالت‌های خطیر خبرنگاران موضوع جهاد تبیین است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اراک، «ایمان شمسایی» پیش از ظهر روز پنجشنبه در آیین اختتامیه جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان مرکزی در اراک، گفت: صاحبان امتیاز مطبوعات موظف هستند بر اساس قانون خبرنگاران را بیمه کنند و وزارت فرهنگ و ارشاد این مهم را پیگیری می‌کند و در این خصوص آیین‌نامه جامع خبرنگاری با هدف حمایت از این قشر در حال تدوین است.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این دولت به مقوله رسانه توجه دارد و بر همین اساس امسال بعد از ۱۱سال جشنواره رسانه برگزار می‌شود.

شمسایی ادامه داد: مطبوعات در جنگی که پیش رو است رسالت مهمی را برعهده دارد، در وقایع اخیر رسانه‌های خارجی واقعیت ایران را منعکس نکردند اما رسانه‌های داخلی خوب درخشیدند و رسالت خود را به نحو شایسته انجام داند.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد گفت: رهبرمعظم انقلاب در جهاد تبیین تاکید کردند که دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در جامعه بیان شود که این مهم یکی از رسالت‌های خطیر خبرنگاران است.

وی افزود: باوجود مشکلاتی که در کشور وجود دارد، در عرصه بین‌المللی توفیقات خوبی بدست آمده  و آشتی در منطقه شکل گرفته که نتیجه اتکا به داشته‌های داخلی بوده و سهم عمده آن در اختیار رسانه بوده و خوب انعکاس داده شده است.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص فعالیت‌های رسانه‌ای استان مرکزی گفت: فعالان رسانه‌ای در این استان به معنای کلمه افرادی رسانه‌ای هستند و لازم است حمایت لازم توسط همه بخش‌های استان انجام شود تا این بخش جامعه به رشد و بالندگی بیشتر دست یابد.

شمسایی در ادامه افزود: در استان مرکزی ۱۳۴ رسانه شامل سه روزنامه، ۱۸ هفته نامه ،۶ دو هفته نامه سه ماهنامه و ۶۱ پایگاه خبری و تحلیلی فعالیت رسانه‌ای دارند و ۱۳۴ نفر عضو جامعه رسانه در استان مرکزی هستند درحالی که ظرفیت استان بیشتر است.

وی اضافه کرد: اعضای سامانه جامع رسانه‌ای کشور از 2 هزار و 500 عضو در سال گذشته به هشت هزار نفر افزایش یافته است.

در پایان مراسم از ۲۰ اثر برگزیده از رسانه‌های استان مرکزی تقدیر شد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها