پنجشنبه ۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۱
قزوین صاحب کتابخانه سیار شد

قزوین- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین از خرید یک دستگاه خودرو کامیونت برای راه‌اندازی کتابخانه سیار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی استان قزوین، فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین، ضمن اشاره به اهمیت این اقدام اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی استان قزوین با هدف ارائه خدمات کتابخانه‌ای درتمامی مناطق استان به ویژه مناطق محروم و دورافتاده، راه‌اندازی کتابخانه سیار را در اولویت‌های خود قرار داده بود که با پیگیری‌های انجام شده و حمایت‌های خوب سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این مهم انجام شد.

وی در ادامه اظهار کرد: در این اقدام مبلغ دو میلیارد و چهارصد میلیون تومان از محل اعتبارات تملک دارایی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین به منظور خرید و تجهیز خودرو کتابخانه سیار به این اداره کل تخصیص داده شد که طی آن از محل این اعتبار یک دستگاه خودرو کامیونت شش تن، خریداری شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر تجهیز این کتابخانه در دستور کار قرار گرفته و به زودی این کتابخانه آماده خدمات رسانی به مخاطبانی است که در محل سکونت خود از نعمت وجود امکانات فرهنگی محروم هستند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه براساس استانداردها هر خودرو کتابخانه سیار حداقل به ۱۰ و حداکثر به ۳۰ منطقه فاقد کتابخانه خدمات‌رسانی خواهد کرد، در تلاشیم با اجرای برنامه‌های مفید و مؤثر و توزیع گسترده کتاب‌های خوب، مناطق محروم را تحت پوشش فعالیت‌های فرهنگی و کتابخانه‌ای قرار دهیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین در پایان گفت: برنامه‌ریزی‌هایی برای افزایش تعداد کتابخانه‌های سیار استان قزوین داریم که امیدواریم با حمایت و همراهی مسئولان در این زمینه موفق شویم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها