شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۶
ایده «کت چرمی» از دل یک مستند بیرون آمد

اولین اکران مردمی فیلم سینمایی اقتباسی «کت چرمی» به همت پردیس سینمایی هدیش‌مال برگزار شد. کامران حجازی تهیه‌کننده، حسین میرزامحمدی کارگردان و سارا حاتمی، عباس جمشیدی‌فر، گلاره عباسی، بهزاد خلج، امین میری و آیدا ماهیانی از بازیگران فیلم، در این اکران حضور داشتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ عوامل فیلم «کت چرمی» در نخستین اکران مردمی این فیلم در پردیس هدیش مال حضور پیدا کردند.‌ کامران حجازی تهیه کننده، حسین میرزامحمدی کارگردان، سارا حاتمی، عباس جمشیدی‌فر، گلاره عباسی، بهزاد خلج، امین میری و آیدا ماهیانی از بازیگران فیلم، در این اکران حضور داشتند.

عوامل «کت چرمی» پیش از نمایش فیلم برای حضار داخل سالن سینما سخن گفتند و از حضور مخاطبان و میهمانان قدردانی کردند.

گلاره عباسی در سخنانی بیان کرد: خوش‌حالم در کنار شما می‌توانم «کت چرمی» را ببینم. همیشه افتخار می‌کنم در کنار مخاطبی که سینما می‌آید و روی پرده فیلم را می‌بیند بنشینم و فیلمم را تماشا کنم. ممنونم که از سینمای اجتماعی حمایت می‌کنید و امیدوارم مخاطبان سینما هر روز بیشتر و بیشتر شوند.

عباس جمشیدی‌فر نیز با تشکر از مخاطبانی که به سینما آمده‌اند عنوان کرد: امیدوارم از فیلم لذت ببرید و خیلی ممنونم که از سینما حمایت می‌کنید.
این بازیگر همچنین با کنایه و شوخی گفت: امیدوارم بلیت سینما گران نشود که آن‌هایی که تلویزیون می‌بینند بتوانند به سینما هم بیایند و فیلم‌ها را در سینما هم ببینند. به قول آن دوست عزیز آن‌هایی که با اتوبوس سفر می‌کنند بتوانند با هواپیما هم سفر کنند.
وی در ادامه با شوخی دیگری بیان کرد: اگر فیلم را دوست داشتید به دوستان سفارش کنید بیایند و فیلم را ببینند.

در ادامه حسین میرزامحمدی کارگردان «کت چرمی» هم با تشکر از تهیه‌کننده و همه عوامل فیلمش از جواد عزتی و صابر ابر یاد کرد.
وی همچنین درباره ساخت فیلم‌های اجتماعی عنوان کرد: ساخت چنین فیلم‌هایی با موضوع اجتماعی و فساد در بخش‌هایی از سیستم اجتماعی به‌شدت سخت است و ما همین که توانستیم این فیلم را بسازیم و به سینما بیاوریم تا اکران شود پروسه بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم که امیدوارم یک روز بتوان از همین پروسه هم فیلم ساخت.
میرزامحمدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امیدوارم برای ساخت چنین فیلم‌هایی به ما فیلم‌سازان آسان بگیرند تا سینمای اجتماعی هم‌پای واقعیت‌های جامعه جلو بیاید.
این کارگردان با اشاره پرداخت به موضوعات اجتماعی گفت: گاهی ما درباره موضوعاتی در خبرها و در جراید اتفاقات هولناکی را می‌شنویم که در جامعه رقم خورده است اما همان واقعیت‌های منتشرشده، در سینما نمی‌تواند سوژه فیلم باشد و ‌اگر به آن‌ها بپردازیم سیاه‌نمایی تلقی می‌شود.

کارگردان «کت چرمی» درباره فیلمش که برگرفته از تحقیقاتش درباره یک مستند است، توضیح داد: سال ۹۸ درگیر ساخت یک مستند درباره آسیب‌های اجتماعی ‌و اعتیاد شدم که درباره یکی از کمپ‌های «ان ای» بود. در زمان ساخت آن مستند آن‌قدر من با داستان‌ها و اتفاق‌های عجیب روبه‌رو شدم که ایده «کت چرمی» به ذهنم رسید؛ دخترانی که نگران امنیتشان بودند یا دختری که مادرش به او مواد داده بود.
میرزامحمدی در پایان با اشاره به اهمیت پرداخت به موضوعات اجتماعی در سینما تصریح کرد: ما درگیر آسیب‌های اجتماعی بسیاری هستیم. مخصوصاً برای دختران نوجوان و باید با نگاهی آسیب‌شناسانه به این معضلاتی پرداخت که نمی‌توان انکارشان کرد.

«کت چرمی» روایتی ملتهب از قاچاق دختران را دارد و از ۱۷خرداد در سینماهای سراسر کشور اکران شده است و توانسته عنوان پرفروش‌ترین فیلم غیرکمدی این روزهای گیشه سینما را از آن خود کند. این فیلم تاکنون بیش از ۴۰هزار مخاطب داشته و توانسته است به فروشی نزدیک به ۲میلیارد تومان برسد.

این اولین اکران مردمی «کت چرمی» بود که با حضور عوامل آن برگزار شد. قرار است اکران‌های مردمی ادامه‌دار باشد و در روزهای آینده بازیگران این فیلم در سینماهای دیگری حضور پیدا کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها