سه‌شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۶
پوستر و فراخوان شانزدهمین کنگره ملی شعر عاشورایی در قروه رونمایی شد

کردستان - پوستر و فراخوان شانزدهمین کنگره ملی شعر عاشورایی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، فرماندار و امام جمعه قروه در مسجد جامع این شهرستان رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قروه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان شامگاه دوشنبه در مراسم رونمایی از این پوستر در قروه اظهار کرد: شانزدهمین کنگره ملی شعر عاشورایی در دو بخش اصلی و ویژه و به سه زبان فارسی، کُردی و ترکی برگزار می‌شود.

علی اصغر دریایی افزود: بخش اصلی شعر (شعر عاشورایی) و بخش ویژه شعر در قالب ایثار و شهادت با تاکید بر شهدای کردستان، سردار شهید حاج قاسم سایمانی  و شهدای امنیت است.

وی، آشنایی شیفتگان فرهنگ متعالی عاشورا با صفات و فضائل امام حسین‌(ع)، ترویج فرهنگ و هنر اصیل اسلامی، اشاعه فرهنگ و ادبیات آیینی- عاشورایی، شناسایی و تجلیل از پدیدآورندگان آثار فاخر فرهنگی، هنری و ادبی مرتبط با عاشورا، ارتقای سطح کیفی شعر آیینی و گسترش هرچه بیشتر آن، توجه به کیفیت و جذابیت اشعار مداحی در مراسم مذهبی و رصد فرهنگی عاشورا در سطوح مختلف را از اهداف برگزاری کنگره ملی شعر عاشورایی برشمرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه مراسم اختتامیه این کنگره ۲۶ مرداد ماه امسال به میزبانی قروه برگزار می شود، ادامه داد: علاقمندان تا ۱۸ مرداد فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه کنگره واقع در مجتمع فرهنگی هنری فردوسی قروه ارسال کنند.

دریایی همچنین گفت: با تمهیدات انجام گرفته، برای اولین بار اشعار رسیده به دبیرخانه را در قالب کتاب و مجموعه فاخر جمع آوری و در اختیار شعرا قرار می گیرد.

در ادامه پوستر و فراخوان شانزدهمین کنگره ملی شعر عاشورایی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، فرماندار و امام جمعه قروه در مسجد جامع این شهرستان رونمایی شد.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها