چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۱
ویژه برنامه‌های محافل ادبی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در نمایشگاه کتاب اعلام شد

در سی‌وچهارمین نمایشگاه کتاب تهران نشست های محافل ادبی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور همه روزه با حضور مدیران فرهنگی و اعضای شورای ادبی نهاد کتابخانه‌ها برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در نخستین روز برپایی نمایشگاه کتاب 1402، ساعت ۱۴ و 30 دقیقه نشست محفل ادبی با موضوع پاسداشت زبان فارسی و نقد و معرفی کتاب «عشق به زبان فارسی» با حضور محمود اکرامی‌فر و نیز دیدار با مرضیه محمد‌زاده با معرفی کتاب «نقش زنان در نهضت امام حسین(ع)» و عبدالرحیم سعیدی‌راد با معرفی کتاب « باقی بقای تو» برگزار می‌شود.

پنجشنبه، ۲۱ اردیبهشت، ساعت ۱۴ و 30 دقیقه، محفل ادبی نظامی‌خوانی با محوریت پویش «ایران دل» با حضور سعید یوسف‌نیا و سمیه شکری و تقدیر از برگزیدگان پویش،
جمعه ۲۲ اردیبهشت، ساعت 14 و 30 دقیقه، محفل ادبی با موضوع «دیپلماسی ادبی و شعر فارسی در سطح بین‌الملل» همراه با رونمایی از کتاب‌های شاعران فارسی‌زبان سایر کشورها با حضور رایزن فرهنگی هند در ایران و شاعران مطرح تاجیکستان و افغانستان از جمله محمد کاظم کاظمی، شاه منصور شاهمیرزا و سیدحکیم بینش تشکیل می‌شود.

شنبه، ۲۳ اردیبهشت، ساعت 15 و 30 دقیقه، محفل ادبی شعر طنز با محوریت کتابخوانی و خانواده با حضور ناصر فیض، مهدی فرج‌الهی و محمد حسین مهدویان و یکشنبه، ۲۴ اردیبهشت، ساعت ۱۵ محفل ادبی با محوریت رونمایی از جلد اول مجموعه ۱۴ جلدی «بحارالاشعار» با حضور مصطفی محدثی خراسانی، محمود یوسفی و شعر خوانی شاعران مطرح کشور را شاهد خواهیم بود.

دوشنبه، ۲۵ اردیبهشت ماه، ساعت 15 و 30 دقیقه، نشست محفل ادبی با موضوع «حماسه‌سرایان زبان فارسی» با حضور مرتضی امیری اسفندقه و شعر خوانی شاعران مطرح کشور برگزار می‌شود.

سه‌شنبه، ۲۶ اردیبهشت، ساعت 15 و 30 دقیقه، نشست دبیران استانی محافل ادبی نهاد کتابخانه‌ها و برگزاری عصر شعر شهادت با شعرخوانی در رثای امام جعفر صادق(ع) را شاهد خواهیم بود.

چهارشنبه، ۲۷ اردیبهشت، ساعت 15 و 30 دقیقه، نشست شعر کودک با محوریت جشنواره «دوست من کتاب » با حضور جواد محقق و بابک نیک‌طلب برگزار می‌شود و پنجشنبه، ۲۸ اردیبهشت، ساعت 14 و 30 دقیقه، نشست محفل ادبی با موضوع شعر مقاومت با حضور سناء شعلان، نویسنده و شاعر فلسطینی‌الاصل و رونمایی از کتاب «رویدادی به وقت دیوار» با حضورعلیرضا قزوه، رضا اسماعیلی و سید احمد معصومی‌نژاد، مستند ساز تشکیل خواهد شد.

جمعه، ۲۹ اردیبهشت، ساعت 14 و 30 دقیقه، نشست محفل ادبی با محوریت رونمایی از کتاب «کوچک‌مرد» با حضور طیبه شامانی، حمید هنرجو و سمانه رحیمی تشکیل می‌شود و  شنبه ۳۰ اردیبهشت، ساعت ۱۱ نیز نشست محفل ادبی با محوریت بیهقی‌خوانی با حضور یاسین حجازی و اعضای شورای ادبی نهاد کتابخانه‌ها برگزار خواهد شد.

 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها