سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۴
برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در نمایشگاه کتاب تشریح شد

معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به تشریح برنامه‌های غرفه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران پرداخت.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، محمدرضا هراتی، معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی از برگزاری برنامه‌های متنوع ترویجی-فرهنگی در غرفه نهاد همزمان با سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد و گفت: غرفه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت ماه در نمایشگاه کتاب با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی-ترویجی متناسب با ذائقه گروه‌های مختلف سنی، پذیرای علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی خواهد بود.
 
 معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور عنوان کرد: «ثنا» و «خاله گندم» شخصیت‌های برنامه تلویزیونی «هدهد سفید» به صورت روزانه در غرفه حاضر خواهند بود. همچنین قصه‌گویی و اجرای سرود ویژه گروه سنی کودک و نوجوان و برپایی نشست‌های محفل ادبی به صورت روزانه در غرفه نهاد برگزار می‌شود. همچنین در این ایام نمایندگان استان‌های مختلف ضمن بازدید از برخی غرفه‌ها، متناسب با نیاز مخاطبان خود به انتخاب کتاب می‌پردازند.
 
هراتی به بیان برنامه‌های غرفه نهاد به تفکیک روزهای برگزاری نمایشگاه پرداخت و گفت: ۲۰ اردیبهشت‌ماه، همزمان با نخستین روز نمایشگاه، غرفه نهاد میزبان نشست محفل ادبی با موضوع نقد و معرفی کتاب «عشق به زبان فارسی» با حضور محمود اکرامی، نویسنده؛ دیدار با محمد حمزه‌زاده، نویسنده و محفل ادبی نظامی‌خوانی با محوریت پویش «ایران دل» خواهد بود.

 معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور افزود: محفل قرآنی با موضوع «فبک و قصه‌های قرآنی» و نشست پژوهشی «کتابخانه‌های عمومی؛ سیاست‌ها و برنامه‌ها» با حضور مسئولان کتابخانه‌های چند کشور از برنامه‌های نهاد در دومین روز از برگزاری نمایشگاه خواهد بود.

 وی با اشاره به دیدار با نادر قدیانی، مدیرمسئول انتشارات قدیانی و برپایی محفل ادبی با موضوع «دیپلماسی ادبی و شعر فارسی در سطح بین‌الملل» همراه با رونمایی از کتاب‌های شاعران فارسی‌زبان سایر کشورها با حضور رایزن فرهنگی هند در ایران گفت:  برپایی محفل قرآنی «کتاب من قرآن: نشست با قاریان و مروجان نغمه‌های قرآنی» با حضور هادی ربیعی از دیگر برنامه‌های نهاد کتابخانه‌ها در روز سوم  سی‌وچهارمین  دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خواهد بود.
 
وی برگزاری محفل ادبی شعر طنز با محوریت کتابخوانی و خانواده با حضور ناصر فیض و دیدار و مشاوره با میرسبحان سادات، مشاور حوزه کودک و نوجوان را از برنامه‌های غرفه نهاد در ۲۳ اردیبهشت ماه دانست و اظهار کرد: دیدار با امیرهوشنگ اقبال‌پور، مدیرمسئول انتشارات آبرنگ؛ برپایی محفل ادبی با محوریت رونمایی از جلد اول مجموعه ۱۴ جلدی «بحار الاشعار» با حضور محمود یوسفی، گردآورنده از برنامه‌های روز چهارم نمایشگاه کتاب تهران خواهد بود. 

هراتی افزود: نشست با موضوع «ظرفیت‌های رسانه در ترویج کتابخوانی» با حضور جمعی از اهالی رسانه از برنامه‌های غرفه نهاد در ۲۴ اردیبهشت ماه است. دیدار با حجت‌الاسلام سیدمحمد مهاجرانی، نویسنده؛ نشست با سیدمسعود شجاعی طباطبایی با موضوع «نقش کارتون و گرافیک در ترویج کتابخوانی» و نشست محفل ادبی با موضوع «حماسه‌سرایان زبان فارسی» با حضور مرتضی امیری اسفندقه از برنامه‌های روز ۲۵ اردیبهشت ماه خواهد بود.
 
وی افزود: دیدار با حجت‌الاسلام علیرضا سبحانی‌نسب، مدیرمسئول انتشارات جمال و نشست دبیران استانی محافل ادبی نهاد و برگزاری عصر شعر شهادت با شعرخوانی در رثای امام جعفر صادق(ع) از برنامه‌های نهاد در هفتمین روز حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است.

 معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در ادامه تشریح برنامه‌های روز هفتم غرفه نهاد در سی و چهارمین نمایشگاه بین‌‌المللی کتاب تهران اظهار کرد: دیدار با زهرا محسنی‌فر، مشاور با موضوع «نقش کتاب در تربیت کودک»، نشست محفل ادبی با موضوع ادبیات کودک و نوجوان و رونمایی از کتاب «یکی دو شیشه عطر خاطره» و همچنین کارگاه «چه بخوانیم؟ چگونه بخوانیم؟» با حضور محمد حسینی‌نژاد از برنامه‌های غرفه نهاد در روز ۲۷ اردیبهشت ماه است.

وی افزود: برگزاری مسابقه کاریکاتور و برپایی نشست محفل ادبی با موضوع شعر مقاومت با حضور سناء شعلان، نویسنده و شاعر فلسطینی‌الاصل و رونمایی از کتاب «رویدادی به وقت دیوار»، برپایی محفل قرآنی با موضوع روش‌های کتاب‌خوان کردن کودکان با حضور هادی ربیعی و برگزاری نشست «آینده خواندن» در سرای اهل قلم از برنامه‌های روز نهم حضور نهاد در نمایشگاه کتاب است.
 
معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی اضافه کرد: دیدار با حسین فتاحی، نویسنده، نشست محفل ادبی با محوریت رونمایی از کتاب «کوچک‌مرد» با حضور طیبه شامانی، نویسنده و برپایی نشست محفل قرآنی «دمی با قرآن» با حضور هادی ربیعی از برنامه‌های غرفه نهاد در دهمین روز نمایشگاه خواهد بود و در روز پایانی؛ غرفه نهاد میزبان نشست محفل ادبی با محوریت بیهقی‌خوانی است. مهیمان این برنامه یاسین حجازی است.
 
علاقه‌مندان می‌توانند ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ با حضور در شبستان مصلی امام خمینی(ره) تهران (ورودی ۱۸، راهروی ۵) از غرفه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید و در برنامه‌های آن شرکت کنند.

 سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «آینده خواندنی‌است» ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه در مصلی امام خمینی‌(ره) و همزمان به‌صورت مجازی در ketab.ir برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها