سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۶
غربت کتاب در نمایشگاه‌های استان کرمان/ وقتی کتاب روایت نمی‌کند

نمایشگاه روایت دستاوردهای انقلاب اسلامی در حالی با حضور جمعی از مسئولان در کرمان گشایش یافت که غربت کتاب در این نمایشگاه مشهود است و این غربت را در دیگر نمایشگاه‌های استان نیز می‌توان مشاهده کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کرمان، یکشنبه 17 اردیبهشت ماه نمایشگاه دستاوردهای علمی انقلاب که ماحصل طرح‌های نخبگانی در سال گذشته استان کرمان بوده است،افتتاح شد و در معرض دید دانش‌آموزان استان کرمان قرار گرفت.

امروز همراه با جمعیتی از کودکان و نوجوانان، و حتی دانشجویان و عموم مردم ازکرمان خود را به نمایشگاه رساندم. ازدحام جمعیت دانش آموزان مدارس  برای بازدید از این نمایشگاه مشخصه  این است که شوق و ذوق را در دانش آموزان دو چندان کند.

طبق گفته برخی از غرفه‌داران هدف از برگزاری نمایشگاه جهاد تبیین مقام معظم رهبری، امید آفرینی و آشنایی نسل جوان با پیشرفت‌های انجام شده کشور توسط متخصصان، دانشمندان و سایر اقشار است.

باید به این موضوع توجه داشت که صنعت نشر بعد از انقلاب رشد جهشی و چشمگير  داشته است و نباید به راحتی از کنار این مهم در این نمایشگاه‌ها گذر کرد.


چشمم به مقرکتاب استان خورد که مثل همیشه در این نمایشگاه حاضر بود . مسئولات غرفه  برای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی با مسئولان استان به مباحثه و گفتگو نشسته بودند تا با حمایت معاون سیاسی استاندار و ارشاد استان کرمان راه‌حل‌هایی را برای مشکلاتشان بیابند.

در مقابل غرفه‌ کتاب دانش‌آموزان گاهی به فکر خرید کتاب می افتادند اما قیمت‌ها آنها را کمی مردد می‌کرد.

در غرفه‌های این نمایشگاه، اقلام دیگری به جز کتاب هم توجه همه را جلب ‌می‌کند. غرفه‌هایی که شامل غرفه هوا و فضا، دانش‌بنیان، سلول‌های بنیادین هستند. همچنین حضور واحدهای‌ فناور تولید بذرهای گیاهی، به خوبی به چشم می‌خورد. اما  غربت غرفه کتاب در نه در این نمایشگاه بلکه در سایر نمایشگاه‌های دیگر در استان نیز دیده می‌شود. 

این نمایشگاه واقع در حسینیه ثارالله کرمان است که با ۱۴ غرفه به روایت دستاوردهای انقلاب اسلامی می‌پردازد و در زمینه‌های علوم، کشاورزی، نانو، هسته‌ای، هوا وفضا، و.. غیره  مراحل رشد و پیشرفت هر محصول را برای دانش آموزان بیان خواهد کرد.

نمایشگاه روایت دستاوردهای انقلاب اسلامی از امروز ۱۷ اردیبهشت آغاز به کار کرده است و تا ۲۴ اردیبهشت ادامه دارد و عصرها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در حسینیه ثارالله میزبان بازدید‌کنندگان خواهد بود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها