شنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۹
چهره‌ کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

مستند «در لباس سربازی» که روایتی ویژه از حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در جبهه‌ها از نخستین روز‌های آغاز جنگ تحمیلی تا ترور ایشان در تیرماه سال ۶۰ است، به مناسبت هشتم اردیبهشت سالگرد شهادت شهید علی‌اکبر شیرودی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)؛ مستند «در لباس سربازی» که روایتی ویژه از حضور رهبر انقلاب در جبهه‌ها از نخستین روز‌های آغاز جنگ تحمیلی تا ترور ایشان در تیرماه سال ۶۰ است، هشتم اردیبهشت سالگرد شهادت شهید علی‌اکبر شیرودی منتشر شد.
 
در این مستند ماجرای حضور آیت‌الله خامنه‌ای در خانه شهید شیرودی منتشر شده است.
 
در این مستند، برخی تصاویر، فیلم‌ها، اسناد و همچنین خاطرات شفاهی خودگفته آیت‌الله خامنه‌ای از دوران دفاع مقدس برای نخستین بار منتشر شده است.
 
«مسئولیت‌های نظامی آیت‌الله خامنه‌ای در سال‌های اول انقلاب»، «ممانعت ایشان از فروش هواپیما‌های نظامی توسط دولت موقت»، «ماجرای حضور ایشان در جبهه‌ها و تشکیل ستاد جنگ‌های نامنظم با همراهی شهید چمران»، «ماجرای آزادسازی سوسنگرد» و... از موضوعاتی هستند که «در لباس سربازی» به آن‌ها می‌پردازد.
 
مستند «در لباس سربازی» به همت مؤسسه‌ پژوهشی- فرهنگی انقلاب اسلامی (دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای)، به‌مناسبت چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس و با همکاری شبکه یک سیما و مؤسسه‌ فرهنگی- هنری شهید آوینی تهیه شده است.
 
این مستند را اینجا مشاهده کنید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها