پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۹
کنگره شهدا تحول فرهنگی در جامعه به وجود خواهد آورد/ اهدای 7 هزار جلد کتاب به مناطق محروم لرستان

فرمانده سپاه استان لرستان با بیان اینکه برگزاری کنگره شهدا تحول فرهنگی در جامعه به وجود خواهد آورد، افزود: برگزاری کنگره‌ها باعث خواهد شد پایداری مردم در صیانت از انقلاب اسلامی روزافزون شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در لرستان، نمایشگاه دستاوردهای کمیته فرهنگی – هنری کنگره ملی 6544 شهید استان لرستان ظهر امروز با حضور سردار مرتضی کشکولی و جمعی از مدیران فرهنگی استان در نگارخانه شهید بهرام هژبر مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم‌آباد افتتاح شد.

فرمانده سپاه استان در این بازدید با ابراز خرسندی از دستاوردهای ارائه شده در این نمایشگاه گفت: با توجه به فرصت باقی‌مانده تا برگزاری کنگره این توانایی در بین برگزارکنندگان این نمایشگاه وجود دارد که بتوانند آثار بیشتری اعم از کتاب، تئاتر، خوشنویسی و ... را آماده کنند و به فعالیتی بی‌نظیر در کشور تبدیل شود.

سردار کشکولی با اشاره به اینکه فعالیت‌های انجام شده در کنگره شهدا در روح  و جان مردم اثر کرده و خواهد کرد افزود: برگزاری کنگره شهدا تحول فرهنگی در جامعه به وجود خواهد آورد و باعث خواهد شد پایداری مردم در صیانت از انقلاب اسلامی روزافزون شود.
سردار کشکولی با اشاره به اینکه کنگره شهدای لرستان بالای 85 درصد پیشرفت دارد افزود: 15 درصد باقیمانده نیز با همت کمیته‌های 22 گانه به زودی انجام خواهد شد.
 
سرهنگ فریدون کریمی والا دبیر کمیته فرهنگی – هنری رزمایش کنگره ملی 6544 شهید استان درباره نمایشگاه گفت: در این نمایش بخش اعظمی از عملکرد هنرمندان و کنشگران فرهنگی هنری به نمایش گذاشته شده است.

وی با اشاره به اینکه تمثال شهدای استان در این نمایشگاه به صورت نقاشی دیجیتال به نمایش درآمده است افزود: 6 جلد کتاب کودک و نوجوان با موضوع دفاع مقدس کاری از کمیته فرهنگی کنگره منتشر شده از سوی انتشارات هاویر در این نمایشگاه رونمایی شد که با تدابیر اندیشیده شده و استقبالی که مردم داشته‌اند کتاب‌های بیشتری در دست تهیه و انتشار است.
 

مسئول بسیج هنرمندان استان به عملکرد کمیته فرهنگی هنری 6544 شهید استان در حوزه کتابخوانی که مورد استقبال مسئولین بازدیدکننده در نمایشگاه نیز قرار گرفت اشاره کرد و افزود: بیش از 7 هزار جلد کتاب به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان از سوی این کمیته اهدا شده که بیشتر تالیف نویسندگان استان و با موضوعات دفاع مقدس و عقیدتی بوده‌اند.
 
کریمی والا به نمایش دستاوردهای حوزه جشنواره‌های شعر، فیلم و تئاتر بسیج استان اشاره کرد و افزود: وصایای شهدای استان از سوی هنرمندان خوشنویس و صاحب اثر استان نیز در این نمایشگاه به رشته تحریر درآمده‌اند.
 
دبیر کمیته فرهنگی هنری کنگره شهدای لرستان به تابلوی قطاشی تمثال امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و آیت‌ا‌لله بروجردی به عنوان اثری فاخر اشاره کرد و افزود: این اثر هنری برای اجلاسیه کنگره آماده شده است.
 
وی افزود: این نمایشگاه از امروز تا  17 اردیبهشت  از ساعت 8 صبح تا19 در نگارخانه شهید بهرام هژبر مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم‌آباد آماده بازدید علاقه‌مندان است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها