سه‌شنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۱
ظرفیت کانون‌های فرهنگی مساجد در برگزاری جشنواره رضوی باید استفاده شود

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی گفت: نقش موثر و شایسته كانون‌های فرهنگی هنری مساجد و استفاده از ظرفیت این کانون‌ها در اجرای باشکوه‌تر محورهای دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی اهمیت ویژه‌ای دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در استان آذربایجان‌غربی، خدیجه معصومی صبح سه شنبه که با محسن رضایی، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان‌غربی، که با هدف برنامه‌ریزی برای بهره‌گیری از ظرفیت کانون های مساجد در زمینه اجرای هرچه باشکوه‌تر دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دیدار کرد، گفت: دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) و به میزبانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و به طبع آن در کتابخانه‌های عمومی استان نیز آغاز شده است.

معصومی با اشاره به ظرفیت و نقش آفرینی‌ها کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در اجرای فعالیت‌های فرهنگی گفت: نقش موثر و شایسته كانون‌های فرهنی و هنری مساجد و استفاده از ظرفیت این کانون‌ها  در معرفی و اجرای باشکوه‌تر محورهای دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی اهمیت ویژه‌ای دارد.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی‌ ادامه داد: باید از ظرفیت شبکه مردمی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در جشنواره رضوی استفاده کرد، و می‌توانیم در این راستا با هم‌افزایی و ارتباط مستمر با کانون‌های مساجد برای اشاعه و اطلاع رسانی، همکاری و مشارکت چشمگیری داشته باشیم.

معصومی با بیان اینکه تا پایان تیرماه 1402 فرصت ارسال آثار است، افزود:  اطلاع‌رسانی بین کاربران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد صورت می‌گیرد و شرایط ثبت نام و شرکت در تمام رده‌های سنی برای اعضای کانون‌ها تسهیل می‌یابد.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی گفت: همه کتابخانه‌ها بعنوان کتابخانه معین در اختیار اعضا قرار خواهد گرفت ودر مناطق محروم نیز کاروان جهادی راه اندازی می‌شود.

معصومی افزود: این جشنواره در بخش‌های فردی،گروهی و خانوادگی و به دو شیوه مکتوب و الکترونیک میزبان علاقه‌مندان خواهد بود و علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی می‌توانند در دو قالب کتابخوانی و هنری به رقابت در رشته‌های مختلف از جمله پویش‌های کتابخوانی، هنرهای تجسمی، داستان و شعر، چهارگزینه‌ای و هنرهای دیجیتال بپردازند.  

در ادامه، محسن رضایی، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌غربی نیز با اعلام همکاری کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد جهت مشارکت در این جشنواره، گفت: تلاش برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره کتاب‌خوانی رضوی با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و امکانات کانون های فرهنگی هنری مساجد مورد اهتمام قرار می‌گیرد.

به گزارش ایبنا؛ این جشنواره کتابخوانی رضوی از روز ۲۵ بهمن ماه ۱۴۰۱ آغاز شده است و تا ۱ تیرماه ۱۴۰۲ ادامه دارد و علاقه‌مندان برای شرکت در جشنواره و ارسال آثار می‌توانند به نشانی razavi.samakpl.ir مراجعه کنند.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها