سه‌شنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۷
همایش بین‌المللی «الهیات زیارت» در مشهد برگزار می‌شود

مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: همایش بین‌المللی «الهیات زیارت» برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در خراسان رضوی، احد فرامرز قراملکی هدف از برگزاری این همایش را روشن ساختن ابعاد مختلف الهیات زیارت، گسترش مباحث میان رشته‌ای در این عرصه، ایجاد زمینه گفتگو میان اسلام و دیگر ادیان و همچنین امامیه و دیگر مذاهب اسلامی از منظر زیارت و به طور کلی پرداختن به ظرفیت‌ها، امتیازها و آسیب‌ها در حوزه الهیات زیارت دانست.

وی ادامه داد: به منظور زمینه‌سازی علمی برای مشارکت هرچه بیشتر پژوهشگران در این همایش، برگزاری حدود 30 پیش نشست تخصصی به صورت مجازی و حضوری به زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی توسط دبیرخانه علمی همایش در نظر گرفته شده است. به همین منظور سایت سه زبانه عربی، فارسی و انگلیسی راه اندازی شده و محورهای همایش و اهداف آن در این سایت بارگذاری شده است.

قراملکی ادامه داد: زیارت و مفاهیم دینی، مطالعات میان رشته‌ای الهیات زیارت، الهیات عملی زیارت، رویکردهای مختلف مطالعاتی به الهیات زیارت، زیارت در ادیان و فرهنگ های مختلف، آسیب‌شناسی الهیاتی زیارت، زیارت و روابط میان فرهنگی، زیارت و انسان‌شناسی الهیاتی، چالش های زیارت در دوره معاصر، الهیات تطبیقی زیارت و... برخی از محورهای این همایش است.

قراملکی همچنین ادامه داد: خوشبختانه رایزنی‌هایی نیز با دانشگاه‌ها و اساتیدی از کشورهای مختلف دنیا انجام شده است و امیدواریم با برگزاری این همایش بتوانیم زمینه گسترش ارتباطات آستان قدس رضوی با جامعه علمی کشور را فراهم آوریم.

مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی خاطر نشان کرد: این همایش بین‌المللی با همکاری دانشگاه اما‌م صادق(ع) و مراکز مختلف دانشگاهی داخلی و خارجی در آبان 1402 در شهر مشهد برگزار خواهد شد. مهلت ارسال چکیده مقالات تا 15 تیرماه سال 1402 و مهلت ارسال کامل مقالات نیز تا 30 شهریورماه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها