سه‌شنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۸
کتابخانه‌های عمومی ظرفیت قابل توجهی در حل مشکلات عمومی دارند

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی گفت: کتابخانه‌های عمومی ظرفیت قابل توجهی در حل مسائل و مشکلات عمومی دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در استان آذربایجان‌غربی، خدیجه معصومی، صبح سه‌شنبه در نشست هم اندیشی با محوریت « همایش کتابخانه‌های عمومی و کسب و کارهای کوچک» که با حضور پریسا قربان‌نژاد، رئیس دانشگاه الزهرا واحد ارومیه؛ عباس دولانی، دانشیار و عضو هیئت علمی دانشگاه برگزار شد، گفت: یکی از کارکردهای کتابخانه‌های عمومی، آموزش دائمی و ارتقاء سواد است؛ از این‌رو هر کتابخانه عمومی یک دانشگاه دائمی محسوب می‌شود و با شناسایی مسائل و مشکلات اجتماعی و با استفاده از محمل کتاب در راستای حل مسائل، خدمات نوین ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به برگزاری همایش بین‌المللی کتابخانه‌های عمومی و کسب و کارهای کوچک در مهرماه سال‌جاری در مشهد افزود: کتابخانه‌های عمومی یک شبکه گسترده مردمی است که با اقشار و گروه‌های مختلف فارغ سن، نژاد و جنسیت در ارتباط است از این‌رو ظرفیت قابل توجهی در حل مسائل و مشکلات عمومی دارند.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی افزود: یکی از مسائل مهم در حال حاضر، مسائل اقتصادی و اشتغال است و کتابخانه‌های عمومی با حمایت از اقدامات کارآفرینانه و کسب ‌و کارهای کوچک ، نمایش محصولات و دستاوردها، آموزش مهار‌ های مختلف با توجه شرایط جغرافیایی و اقتصادی هر منطقه، در رونق‌بخشی به کسب و کارهای خرد و مشاغل خانگی و کوچک نقش آفرین هستند.

وی ادامه داد: مراکز علمی و دانشگاهی با توجه به ارتباط تنگاتنگ با اساتید، پژوهشگران و دانشجویان ظرفیت قابل توجهی در جذب مشارکت برای این همایش دارند و این همایش گامی در جهت افزایش ضریب نفوذ کتابخانه‌های عمومی می‌باشد.

پریسا قربان‌نژاد، رئیس دانشگاه الزهرا واحد ارومیه نیز ضمن اعلام آمادگی در خصوص همکاری با کتابخانه‌های عمومی اظهار کرد: ابتکار و خلاقیت در حوزه فرهنگ، امری الزامی است و اجرای این همایش، ایده‌ای خلاقانه در حوزه کتابخانه های عمومی است؛ با اطلاع‌رسانی و تبلیغات لازم در خصوص این همایش، زمینه مشارکت هر چه بیشتر در آن را فراهم میکنیم.

به گزارش ایبنا؛ در انتهای این نشست، ضمن بازدید از کتابخانه این دانشگاه در خصوص همکاری و تعامل کتابخانه‌های دانشگاهی و عمومی با هدف ارتقاء خدمات کتابخانه‌ای و استفاده از ظرفیت‌های دوجانبه تبادل نظر شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها