سه‌شنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۸
امانت بیش از 4 هزار کتاب در ایام عید نوروز 1402 استان آذربایجان‌غربی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی گفت: در ایام تعطیلات نوروز 1402 کتابخانه‌های مرکزی ارومیه و شیخ شلتوت شهرستان مهاباد فعال بود و 4 هزارو 500 جلد کتاب از این کتابخانه‌ها به امانت برده شد.

خدیجه معصومی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در استان آذربایجان‌غربی، گفت: در ایام تعطیلات نوروز 1402 کتابخانه مرکزی ارومیه و شیخ شلتوت شهرستان مهاباد فعال بود و  4 هزار و 500 جلد کتاب از این کتابخانه‌ها به امانت برده شد.

وی افزود:  همچنین در این ایام 4 هزار نفر به دو کتابخانه مرکزی ارومیه و شیخ شلتوت مهاباد مراجعه کرده و 300 نفر نیز عضو کتابخانه‌ها شده‌اند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی اظهار کرد: طبق آخرین آمار، استان دارای ۷۴ کتابخانه نهادی، ۲۳ کتابخانه مشارکتی، ۲کتابخانه مستقل و هفت سالن مطالعه است که به اقشار مختلف ارائه خدمات فرهنگی می‌کنند.

معصومی اقزود: در حال حاضر یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان موجود است. و برگزاری پویش‌های مختلف اهدای کتاب، برگزاری دو دوره وقف کتاب، عضوگیری رایگان ، همگی اقدامات کتابخانه‌های عمومی استان در جهت توسعه فرهنگ کتابخوانی است و همه این طرح‌ها به منظور ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، تأمین و غنی‌سازی منابع کتابخانه‌های عمومی، ایجاد حس همبستگی در میان مردم و... در سطح کتابخانه‌های عمومی کشور از جمله اقدامات نهاد کتابخانه عمومی در جهت توسعه کتابخوانی در استان است.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی ادامه داد: توسعه یافتگی هرکشور و جامعه به میزان کتابخوانی آن جامعه وابسته است.
 
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها