جمعه ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳
فهرست نامزدهای جایزه ادبیات داستانی جهان عرب منتشر شد

فهرست نهایی نامزدهای شانزدهمین دوره جایزه بین‌المللی ادبیات داستانی جهان عرب منتشر شد. برنده نهایی 21 می اعلام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از عرب نیوز، فهرست 6 اثر راه یافته به مرحله نهایی جایزه ادبیات داستانی عرب به شرح زیر است:

-فاطیما عبدالحمید برای «بالاترین قسمت افق». کتاب این نویسنده عربستانی، یک کمدی سیاه است که توسط عزرائیل، فرشته مرگ روایت می‌شود.
-صدیق حاج احمد برای کتاب «خشکسالی». این نویسنده الجزایری که مدرس زبان‌شناسی است، در «خشکسالی» سرنوشت قوم طوارق را روایت می‌کند که پس از خشکسالی سال 1973 که صحرا را درنوردید از سرزمین‌های خود گریختند.
-زهران القاسمی برای «تبعید پیش‌گوی آب». این شاعر و رمان‌نویس عمانی در کتاب «تبعید پیش‌گوی آب» داستان پیش‌بینی‌هایی را روایت می‌کند که از سوی روستاییان برای ردیابی چشمه‌های آب زیر زمینی به کار گرفته می‌شود.
-نجوی بن شتوان برای «کنسرتو کورینا ادواردو». کتاب این نویسنده لیبیایی، داستانی است درباره دختری جوان در لیبی، خانواده پرجمعیت او و اینکه چگونه زندگی آنها تحت تاثیر سیاست و جنگ قرار می‌گیرد.
-اظهر جرجیس برای «سنگ خوشبختی». روزنامه‌نگار و نویسنده عراقی در این کتاب نشان می‌دهد که چگونه کودکان و افراد ضعیف، بار فروپاشی جامعه پس از جنگ و مبارزات فرقه‌ای را بر دوش می‌کشند.
-میرال الطحاوی برای رمان «روزهای خورشید تابان». رمان‌نویس مصری در این کتاب، مهاجرت و وضعیت مردمی را که بین سختی‌های زندگی در زادگاه و خشونت در محل تبعیدشان گرفتار شده‌اند، بررسی می‌کند.

هر یک از شش نفر راه یافته به فهرست نامزدهای نهایی، 10 هزار دلار دریافت خواهند کرد و برنده نهایی که 21 می در ابوظبی معرفی می‌شود، جایزه 50 هزار دلاری دیگری نیز خواهد گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها