چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۳
روایت زندگی بانو خدیجه؛ همسر، دختر و خواهر شهید 

«تو دیگر بمان»؛ روایت زندگی بانو خدیجه براتی که هم همسر شهید، هم خواهر شهید و هم فرزند شهید است؛ از سوی انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ روایت زندگی بانویی که بعد از شهادت همسر؛ پدر و برادرش تازه باید بلند می‌شد و می‌ایستاد و تکیه گاه فرزندانش می‌شد. اگر بین همه‌ٔ روایت‌هایی که از زندگی همسران شهدا وجود دارد، بگردید خیلی کم پیدا می‌شود که بعد از شهادت همسرشان بشنوید. از اینکه چطور زندگی کرده‌اند؟ چطور روی پای خودشان ایستادند؟ یا اینکه چطور هم پدر بوده‌اند هم مادر. 

«تو دیگر بمان» روایت زندگی خدیجه براتی، همسر شهید حسین براتی؛ دختر شهید علی آقا براتی و خواهر شهید احمد براتی. بانویی که بعد از شهادت عزیزانش نخواست به بقیه وابسته باشد و خودش بلند شد ایستاد و رشد کرد و قوی شد و بعد از چندسال دوباره فرزندش را راهی سوریه کرد. اینکه چطور این سختی‌ها خدیجه براتی را قوی کرد تا بتواند دوباره تنهایی‌ها را تحمل کند می‌تواند برای همه‌مان خواندنی باشد. 

در برشی از کتاب می‌خوانیم: «چراغ را روشن کردم تا عکس حسین و آقا و احمد را روی دیوار ببینم. عکسشان را کنار دیوار ورودی آشپزخانه‌ زده‌ام. شاید هم می‌خواستم آن‌ها من را ببینند. دستم را به دیوار گرفتم و آمدم روبرویشان نشستم. همه‌شان داشتند نگاهم می‌کردند. توی چشمانشان زل زدم و گفتم حالا وقتش بود؟ مگر من چقدر توان دارم. این همه داغ بس نبود؟ مگر قرار نبود از آن بالا هوایم را داشته باشید؟ اینطوری؟ 
اینطوری که به سر مجتبی بیندازید برود سوریه؟ یعنی همه چیز از نو شروع شود؟ دوباره تنها شوم؟ مگر این شانه‌ها چقدر تحمل دارند؟»

«تو دیگر بمان»؛ در دو بخش و هجده فصل زندگی خدیجه براتی را قبل و بعد از شهادت عزیزانش تا راهی کردن فرزندش به سوریه روایت می‌کند این کتاب در قطع رقعی و به قلم زهرا کرباسی به نگارش در آمده و توسط انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار شده است.

علاقه‌مندان برای مشاهده این کتاب می‌توانند از طریق سایت رسمی انتشارات شهیدکاظمی nashreshahidkazemi.ir کتاب را ببینند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها