شنبه ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۲
دومین جشنواره فرهنگی بین‌المللی «کوثر عصمت» در عراق برگزار می‌شود

تولیت آستان مقدس حسینی از تکمیل مقدمات ویژه برگزاری دومین جشنواره فرهنگی بین‌المللی «کوثر عصمت» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، محسن عدنان الوزنی عضو کمیته مرکزی مناسبت‌ها و جشن‌های اهل بیت(ع) آستان حسینی گفت: این نمایشگاه از جمعه، ۱۳ ژانویه (۲۳ دی‌ماه) با حضور گروه‌هایی از لبنان، بحرین، کویت، ایران، عمان، عربستان و عراق برگزار می‌شود و تا ۱۶ ژانویه (۲۶ دی) ادامه دارد.

وی افزود: این نمایشگاه ۵ بخش دارد که بخش ویژه خوشنویسی عربی و تزئینات اسلامی (تذهیب)، طراحی و نشر دیجیتال، هنرهای تجسمی، «فیلوگرافی» (هنر زهی یا هنر پین و نخ/ به انگلیسی String art) و بخش ویژه کتب و منشورات درباره زندگینامه و سیره فاطمی از بخش‌های مختلف این نمایشگاه است.

الوزنی همچنین تصریح کرد: نمایشگاه امسال، در طراحی، ظاهری مدرن و رویکردی نو در پیش خواهد گرفت و نوعی ترکیب میان سنت و مدرنیته در آن دیده می‌شود.

همچنین تولیت آستان مقدس حسینی، از تکمیل مقدمات ویژه برگزاری دومین جشنواره فرهنگی بین‌المللی «کوثر عصمت» خبر داد که قرار است به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار شود.

علی کاظم سلطان، رئیس کمیته مقدماتی جشنواره گفت: کمیته‌های تخصصی دومین جشنواره بین‌المللی کوثر عصمت آمادگی‌های لازم ویژه برگزاری این جشنواره را به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) به اتمام رسانده‌اند.‌

وی با اشاره به اینکه از شرکت‌کنندگان ۲۳ کشور دعوت به عمل آمده است، افزود: این جشنواره شامل فعالیت‌های متعددی از جمله پژوهش‌های علمی درباره سیره حضرت فاطمه زهرا(س)، مسابقه و برنامه‌های دیگر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها