پنجشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۳
پوستر و فراخوان جشنواره های استانی امام رضا‌(ع) رونمایی شد

پوستر و فراخوان جشنواره‌های استانی امام رضا‌(ع) در مشهد رونمایی شد و دبیران تخصصی این رویداد معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در خراسان رضوی، مراسم رونمایی از ۱۶ پوستر و فراخوان جشنواره‌های استانی امام رضا(ع) و آغاز به کار دبیرخانه این رویداد ملی، چهارشنبه شب(23 آذرماه) با حضور هنرمندان، نویسندگان و اصحاب رسانه در سالن حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.
 
سعیدی‌زاده، مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا علیه‌السلام در این مراسم، هنر را عطیه الهی دانست و اظهار کرد: شکل‌گیری هنر به واسطه الهامی است که بر قلب هنرمند می‌نشیند و این الهام از نفحات قدسی امام رضا(ع) است. در بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) ۱۶ جشنواره را به آستان مقدس امام رضا(ع) تقدیم خواهیم کرد که می‌توان به جشنواره کودک و نوجوان در حوزه داستان و ادبیات، سه جشنواره در حوزه تئاتر بزرگسال، تئاتر خیابانی و تئاتر کودک و نوجوان و عروسکی، همچنین سه جشنواره در حوزه هنرهای تجسمی، خوشنویسی و عکس و گرافیک و جشنواره در حوزه آواها و نواها که‌ محلی و اقوام است و جشنواره سرود دانش‌آموزی و نوجوانان است اشاره کرد.
 
وی ادامه داد: جشنواره فیلم کوتاه رضوی که‌ پانزدهمین دوره آن است و جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌های کشور جزو برنامه‌های امسال هستند. سه جشنواره از 16 جشنواره ازجمله جشنواره‌های شعر فارسی، عربی و ترکی دارای بخش بین‌الملل است.
 
سعیدی‌زاده جشنواره امام رضا(ع) را عمومی‌ترین جشنواره کشور دانست و افزود: ضمن پاسداشت عمومیت جشنواره به تخصصی کردن این رویداد می‌اندیشیم. 
 
وی شکل‌گیری جریان ترویج فرهنگ رضوی در زیست‌بوم فرهنگی را ماموریت بنیاد ذکر کرد تا سهم همه ظرفیت‌ها را در حوزه توسعه تامین کند.
 
وی ادامه داد: درصدد هستیم که جریان هنر و رسانه را با هماهنگی اصحاب رسانه تقویت کنیم و فرهنگ رضوی را ارتقا دهیم. از همه اصحاب قلم، فکر و اندیشه برای عرض ارادت قدسی و ملکوتی به ساحت حضرت رضا(ع) استعانت می‌طلبیم تا بتوانیم جریان فرهنگی و هنری را به آستان مقدس رضوی گره بزنیم و این جریان را بیمه کنیم.
 
به گزارش ایبنا؛ در ادامه این مراسم دبیران تخصصی جشنواره‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای امام رضا علیه‌السلام معرفی شدند.
 
بر این اساس آقایان بهروز شعیبی به‌عنوان دبیر پانزدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی به میزبانی خراسان رضوی، سید‌جلال فیاضی به‌عنوان دبیر دهمین جشنواره ملی جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها به میزبانی گیلان، مسعود نجابتی به‌عنوان دبیرهشتمین جشنواره ملی گرافیک رضوی به میزبانی قم، مهدی زابل عباسی به‌عنوان دبیر دوازدهمین جشنواره بین‌المللی عکس رضوی به میزبانی خراسان رضوی، حمیدرضا نویدی مهر به‌عنوان دبیر چهاردهمین جشنواره ملی داستان کودک و نوجوان رضوی به میزبانی بوشهر، علی‌محمد رادمنش به‌عنوان دبیر دومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی رضوی به میزبانی جنوب کرمان، احمد صدری به‌عنوان دبیر  ششمین جشنواره آواها و نواهای رضوی به میزبانی فارس، سیدمجتبی ذبیحی به‌عنوان دبیر دوازدهمین جشنواره ملی سرود رضوی به میزبانی گلستان، محمدجواد شرافت به‌عنوان دبیر بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر فارسی به میزبانی کرمان، غلامرضا سپهری به‌عنوان دبیر نوزدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی به میزبانی تهران، جواد محققی به‌عنوان دبیر چهاردهمین جشنواره ملی شعر کودک و نوجوان رضوی به میزبانی همدان، کوروش زارعی به‌عنوان دبیر شانزدهمین جشنواره تئاتر رضوی به میزبانی آذربایجان شرقی، مرتضی حیدری آل کثیر به عنوان دبیر سیزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر عربی رضوی به میزبانی اهواز، مهدی سیم‌ریز به‌عنوان دبیر سیزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان رضوی به میزبانی هرمزگان، سعید سلیمانی‌پور به‌عنوان دبیر هفدهمین جشنواره بین‌المللی شعر ترکی- آذری رضوی به میزبانی آذربایجان غربی و ساسان ناطق به‌عنوان دبیرپانزدهیمن جشنواره ملی داستان رضوی به میزبانی سمنان معرفی شدند.
 
در بیستمین دوره از برگزاری جشنواره بین‌المللی امام  رضا علیه السلام 16 جشنواره در15 استان کشور برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها