چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۹
کتابخانه ملی به سامانه اعلام اطلاعیه‌های سازمان هواشناسی متصل شد

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برای حفاظت بیشتر از اسناد ملی کشور و برنامه‌های پیشگیرانه به خصوص اسناد موجود در مخازن ساختمان معاونت اسناد ملی، به سامانه ویژه اعلام هشدارها و اطلاعیه‌های سازمان هواشناسی کشور متصل شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)؛ سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران،‌ در راستای اجرای برنامه‌های پیشگیرانه و برای حفاظت بیشتر از اسناد ملّی کشور به خصوص اسناد موجود در مخازن ساختمان معاونت اسناد ملّی، به سامانه ویژه اعلام هشدارها و اطلاعیه‌های سازمان هواشناسی کشور متصل شد.


با توجه به نقش و اهمیّت آگاهی از وضعیت آب و هوایی کشور و اطلاع به موقع از هشدارها، اطلاعیه‌ها و داده‌های خاص سازمان هواشناسی در حفاظت پیشگیرانه، طی ماه‌های گذشته مکاتبات و مذاکراتی بین معاونت اسناد ملّی و سازمان هواشناسی کشور انجام شد که درنهایت سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران به سامانه اطلاعات اختصاصی و اعلام هشدار و اطلاعیه‌های هواشناسی کشور متصل شد.

سازمان‌ها و نهادهایی که آگاهی از وضعیت آب و هوایی کشور برای آن‌ها حائز اهمیّت است، به سامانه مذکور متصل بوده و اخبار و اطلاعیه‌های ویژه هواشناسی را ازطریق آن دریافت می‌کنند.

هشدارها و اطلاعیه‌های سازمان هواشناسی بسته به شرایط آب و هوایی و وضعیت تعیین شده از سوی این سازمان، در سطوح مختلفی صادر و اطلاعات آن برای نمایندگان معرفی شده از سوی سازمان‌ ارسال می‌شود. علاوه بر آن، صدور مجوز دستیابی به بولتن‌های پیش‌بینی وضع هوا و دسترسی به هشدارهای هواشناسی ازطریق سایت سازمان هواشناسی، از دیگر اقدامات صورت گرفته در مذاکرات انجام شده است.

دستیابی به بولتن‌های مذکور کمک خواهد کرد تا معاونت اسناد ملی با اطلاع قبلی از احتمال بارش‌های جوّی و تحولات آب و هوایی، در زمینه اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و جلوگیری از بروز حوادث و آسیب‌های ناشی از آن برای اسناد کشور، اقدام کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها