دوشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۵
توسعه کتابخوانی کاهش آسیب‌ اجتماعی و آرامش روانی را فراهم می‌کند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی در جریان بازدید از دو کتاب‌‌فروشی بشری و یاز گفت: یکی از عوامل کمک‌رسان برای عبور از بحران‌، علم و آگاهی و دانش است و این علم و آگاهی را با کتاب و کتابخوانی می‌توان به‌دست آورد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آذربایجان‌ غربی؛ علیرضا نوروزی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی به همراه پیروز قادری، معاون فرهنگی اداره کل به‌مناسبت هفته کتاب، از کتابفروشی‌های بشری و یاز بازدید کردند.

نوروزی، با بیان اینکه جامعه درگیر فشارهای روانی ناشی از شیوع ویروس کرونا و مسائل اقتصادی  است، اظهار کرد: باید سعی کنیم حتی در این شرایط بحرانی، نسبت به موضوع کتاب و کتابخوانی و تامین کتاب در سبد خانوار غافل نشویم. چه بسا پرداختن به کتاب و کتابخوانی می‌تواند خیلی از معضلات و مشکلات و آسیب‌ها را کاهش داده و آرامش را ایجاد کند.

وی ادامه داد: یکی از عوامل کمک‌رسان برای عبور از بحران‌، علم و آگاهی و دانش است و این علم و آگاهی را با کتاب و کتابخوانی می‌توان به‌دست آورد.

نوروزی نهادینه کردن فرهنگ مطالعه از سوی خانواده‌ها، آموزش و پرورش و ارگان‌های فرهنگی در ایجاد انگیزه و احساس نیاز به کتاب و کتابخوانی و روش‌های مطالعه میان مخاطبان در جامعه را بسیار مهم و موثر دانست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی گفت: تولید متون ادبی و فرهنگی اگر منطبق بر فرهنگ اسلامی و ایرانی و ‌تقویت ارزش‌های دینی و ‌ملی باشد، بدون شک، موجب آشنایی بیش از پیش نسل جوان با گذشته‌ باشکوه فرهنگی ایران شده و بالندگی فرهنگ امروز را در پی خواهد داشت.

به گزارش ایبنا، در پایان این بازدید از مدیران این دو کتابفروشی تجلیل شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها