چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۰
چالش‌های فرهنگی مناطق در طرح «چهارشنبه‌های فرهنگی» شناسایی می‌شوند

علیرضا نادعلی سخنگو و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در جلسه با معاونان اجتماعی و فرهنگی شهرداران مناطق 22 گانه شهرداری تهران گفت: در طرح چهارشنبه‌های فرهنگی چالش‌های موجود در مناطق شناسایی خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر تهران، علیرضا نادعلی، سخنگو و نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، چهارشنبه‌(29‌تیرماه) در جلسه‌ «بررسی نحوه برگزاری طرح چهارشنبه‌های فرهنگی» با معاونان اجتماعی و فرهنگی  مناطق 22 گانه شهرداری تهران دیدار و گفتگو کرد.

براساس این گزارش علیرضا نادعلی در ابتدا این جلسه ضمن تاکید بر توجه ویژه به موضوعات فرهنگی اظهار کرد: در حال حاضر چهار منطقه از پایتخت که شامل مناطق 9، 5، 20 و 7 می‌شود در قالب طرح چهارشنبه‌های فرهنگی مورد بازدید قرار گرفتند.

وی افزود: باید اذعان کرد در دوره‌هایی موضوعات فرهنگی در مدیریت شهری تهران در اولویت نخست نبوده و در طول چهار سال گذشته نیز موضوعات فرهنگی مورد کم‌توجهی قرار گرفته است.

سخنگوی و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: شهرداری تهران نیز یک نهاد اجتماعی است و با توجه به اینکه بارها دیده شده است که موضوعات فرهنگی مورد کم‌توجهی قرار گرفته است در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه ویژه به موضوعات فرهنگی در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، طرح چهارشنبه‌های فرهنگی مطرح شد تا بتوانیم پروژه‌های فرهنگی را دنبال کرده و حل مشکلات فرهنگی را از طریق گفت‌وگو با نخبگان و فعالان فرهنگی به صورت کارشناسی بررسی و پیگیری کنیم.

سخنگوی و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: بسیاری از افراد رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی را اولویت می‌دانند؛ اما اگر اقدامات فرهنگی به صورت کارشناسی و با تنوع بیشتر صورت بگیرد، کمتر شاهد آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود؛ لذا باید در این زمینه شهرداری تهران با قدرت وارد شده و ما نیز در شورای اسلامی شهر تهران تلاش خواهیم کرد تا کمک شایانی در راستای ارتقا مسائل فرهنگی شهر به کار بگیریم.

نادعلی گفت: در طرح چهارشنبه‌های فرهنگی چالش‌های موجود در مناطق شناسایی خواهند شد و از تمامی شهرداران و معاونان فرهنگی مناطق می‌خواهیم در این راه  توان خود را به کار بگیرند تا بتوانیم به‌صورت جدی مسائل فرهنگی را حل کنیم و طرح‌های نیمه‌تمام را تا بهره‌برداری پیگیری کنیم؛ همچنین در تلاش هستیم در این طرح ارتباط مستقیم با مردم را با محوریت مساجد برقرارکنیم؛ از سوی دیگر هویت‌بخشی به محلات ازجمله نکاتی است که در طرح چهارشنبه‌های فرهنگی پیگیری خواهیم کرد.

براساس این گزارش، معاونان اجتماعی و فرهنگی مناطق شهرداری تهران نیز در این جلسه پیشنهادات خود را در راستای بهتر برگزارشدن طرح چهارشنبه‌های فرهنگی مطرح کردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها