جمعه ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۹
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ آیین اختتامیه  جشنواره ملی تئاتر رضوی با حضور سید محمد هاشمی، معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. 

سید محمد هاشمی در ابتدای سخنان خود گفت: سیاست قطعی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمایت از فرهنگ بومی و خرده فرهنگ‌های ایران زمین است. در همین راستا در نگاه بومی و استانی، نگاه توزیعی و عدالت محور حاکم شده است و این نگاه در تمامی ارکان و اجزاء وزارتخانه، از بودجه و خدمات گرفته تا تصمیمات و اقدامات جاری است. مطمئنا ما از این نگاه عدالت محور چیزی جز خیر برداشت نخواهیم کرد. 

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت ارشاد در ادامه تاکید کرد: همین تبریز عزیز که ما درخدمت شما هستیم، هر قدر که توجه ویژه‌ای به فرهنگ و هنر خطه آذربایجان شده است چیزی جز سود ملی و همگانی نداشته است. عرصه فرهنگ و هنر آذربایجان و علی الخصوص شهر شما تبریز، مفاخر بسیاری را تحویل این آب و خاک داده است، از استاد عزیز لذیری که از خادمان، مؤثران و بنیان گذاران تئاتر متعهد انقلاب هستند تا عرصه عکس، استاد بهزاد پروین قدس و استاد قره باغی، همه و همه از مفاخر ملی این کشور محسوب می‌شوند. مفاخری که از این شهر برخاستند و هنر متعهد خودشان را نثار انقلاب و معارف متعالی آن کردند. اینها همه، تنها بخشی از ارزش‌های بومی است که با توجه ویژه به همین خرده فرهنگ‌ها، محصولات کلانی را برای فرهنگ عمومی کشور دربرخواهد داشت.

معاون وزیر ارشاد با اشاره به سلسله جشنواره‌های ملی رضوی (ع) گفت: با توجه به بازنگری و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، از سال آینده این سلسله جشنواره‌ها، هم از حیث موضوعی و هم از حیث محتوایی و هنری، دارای اتقان، فراگیری و اثرگذاری بیشتری خواهد شد. 

سید محمد هاشمی در ادامه عنوان کرد: این سلسله جشنواره‌های ملی رضوی و فعالیت‌های هنری مشابه آن که به عشق علی بن موسی الرضا (ع) شکل گرفته است، جلوه‌ای از ارادت عمیق مردم و هنرمندان این کشور به ساحت مقدس آن امام همام است. نه تنها تئاتر بلکه بسیاری از فعالیت‌های هنری کشور ما پر از استعاره‌های ادبی و هنری و همچنین ادای احترام به امام رضا علیه السلام است. همه این فعالیت‌ها به خودی خود، پاسخ قاطعی در مقابل معدود حرکت‌های ضد ارزشی و غیر انسانی است. 

معاون حقوقی وزیر ارشاد در ادامه با اشاره به فیلم موهن «عنکبوت مقدس» تاکید کرد: گرچه فیلم مذکور هیچ نسبت و ارتباطی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین قاطبه هنرمندان متعهد کشورمان نداشت؛ اما باید بدانید که پیگیری‌های حقوقی را تا سر حد نتیجه، قاطعانه ادامه خواهیم داد تا هرگز شاهد تکرار چنین جسارت‌هایی نباشیم.

سیدمحمد هاشمی در پایان برای اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان آذربایجان شرقی آرزوی توفیق کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها