چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۶
تمجید از کارگردان «موقعیت مهدی»

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در پیامی از هادی حجازی‌فر؛ کارگردان فیلم «موقعیت مهدی» تمجید کرده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، فیلم «موقعیت مهدی» یکی از فیلم‌های ارزشی است که به کارگردانی هادی حجازی‌فر در چهلمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد. این اثر اولین کار سینمایی هادی حجازی‌فر در مقام کارگردانی است و در واقع برشی از زندگی شهید مهدی باکری و برادرش حمید باکری را به تصویر می‌کشد.
 
همچنین در این فیلم سینمایی هادی حجازی‌فر علاوه بر کارگردانی، ایفای نقش شهید باکری را هم عهده‌دار است. فیلم «موقعیت مهدی» تا این لحظه در جدول آرای مردمی در ردیف دوم قرار دارد و تحسین منتقدین و داوران را برانگیخته است.
 
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به‌عنوان یک مرکز پژوهشی که بیان حوادث و اتفاقات دوران دفاع مقدس جزو وظایف و ارکان اصلی‌اش می‌باشد، در پیامی برای هادی حجازی‌فر به‌عنوان کارگردان این فیلم از کار تحسین‌برانگیز وی تمجید کرد. متن پیام بدین شرح است:
 
«بسم‌الله الرحمن الرحیم
برادر ارجمند جناب آقای هادی حجازی‌فر کارگردان محترم فیلم «موقعیت مهدی»
سلام‌علیکم؛
 
عرصه هنر برای پرداختن به مقام شامخ شهیدان والامقام عرصه عشق و دلدادگی به ارزش‌های والای انقلاب اسلامی است که شما با گام نهادن در این عرصه توانستید موفقیت‌ چشمگیری را در روایت هنرمندانه زندگی سرداران پرافتخار سپاه اسلام شهیدان مهدی و حمید باکری به دست بیاورید. در این راستا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های گسترده و نهفته در ذات هنر برای انتقال مفاهیم ارزشی، تلاش برای خلق اثری بدیع، جذاب و فاخر را وجهه همت خود قرار دادید که با نیت خالص همراه و به بار نشست.
 
 فیلم «موقعیت مهدی» روایت زندگی مجاهدانه و عارفانه دو قهرمان بزرگ ملی در دفاع مقدس شهیدان مهدی و حمید باکری، اثری گویا در حوزه دفاع مقدس است که علاوه بر توجه به قالب‌های هنری با روایت هنرمندانه زندگی یکی از قهرمانان بزرگ ملت ایران زمینه را برای تحقق منویات مقام معظم رهبری به‌ویژه در موضوع «تهاجم ترکیبی» همواره کرده و می‌تواند سرآغاز اقدامات تازه باشد.
 
این فیلم حاوی پیام‌های روشن و شفاف است که هم در میان فرماندهان، رزمندگان دوران دفاع مقدس و هم در میان جوانان و مردم عزیز ایران تأثیرگذار خواهد بود.
 
زحمات و تلاش‌های جنابعالی، هنرمندان نقش‌آفرین این فیلم و کلیه دست‌اندرکاران ساخت این اثر وزین را ارج می‌نهیم و با اذعان به این‌که شکوه و رونق این رویداد فرهنگی در گرو تلاش خستگی‌ناپذیر می‌باشد، توفیق روزافزونتان را مسئلت داریم.
 
 مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها