چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰
هفته نشر دانشگاهی آمریکا با شعار تغییرات اقلیمی

هفته انتشارات دانشگاهی در آمریکا معمولاً در ماه‌های آخر سال میلادی به‌صورت سمبلیک برگزار می‌شود؛ ولی امسال این هفته کمی رنگ و بوی آکادمیک به خود گرفته است .

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از لیت هاب، هفته انتشارات دانشگاهی در آمریکا معمولاً در ماه‌های آخر سال میلادی به‌صورت سمبلیک برگزار می‌شود؛ ولی امسال این هفته کمی رنگ و بوی آکادمیک به خود گرفته است و با همکاری اتحادیه ناشران دانشگاهی در این کشور کمپینی برای افزایش فعالیت ناشران در دانشگاه‌ها راه‌‌اندازی شده است.
 
امسال هفته نشر دانشگاهی از هشتم نوامبر آغاز شده و قرار است تا 12 نوامبر ادامه داشته باشد. امسال ناشران دانشگاهی در کمپین مذکور هدف خود را ارتقای سطح آموزشی کتاب‌های چاپ‌شده و تمرکز روی تغییرات اقلیم و آب و هوای کره زمین متمرکز کرده‌اند.
 
طبق آمارهای ارائه‌شده توسط اتحادیه ناشران دانشگاهی (AUP) در یک دهه گذشته تعداد کتاب‌های چاپ‌شده توسط انتشاراتی‌های وابسته به دانشگاه‌های آمریکا افزایش یافته است؛ ولی به نظر می‌رسد کیفیت، رشد قابل ملاحظه‌ای نداشته و باید بیشتر به مسائل کاربردی توجه شود.
 
امسال در هفته نشر دانشگاهی بیشتر ناشران در دانشگاه‌های آمریکا لیستی از کتاب‌های خود درباره موضوعات مطرح‌شده ارائه کردند و به نظر می‌رسد قرار است اتحادیه مذکور از بودجه‌های دولتی نیز برای ارتقای کیفیت و کمیت کتاب‌های خود استفاده کند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها