چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۶
سریال صوتی «تاریخ بیهقی» برای کودکان و نوجوانان منتشر شد

اولین فصل سریال صوتی «قصه‌های شیرین ایران» به کارگردانی مهدی طهماسبی با یک قصه تاریخی برای گروه کودک و نوجوان منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «تاریخ بیهقی» عنوان فصل اول سریال صوتی «قصه‌های شیرین ایرانی» است که به کارگردانی مهدی طهماسبی و تهیه‌کنندگی فرشاد آذرنیا ساخته و پخش شده است. در این مجموعه که در 12 جلد توسط سوره مهر منتشر شده، نویسندگان مختلفی تلاش کردند تا متون کلاسیک ادبیات فارسی را برای نوجوانان به زبان آنها و مطابق فضایی که دارند، بازنویسی کنند.
 
فصل اول مجموعه داستان صوتی قصه‌های شیرین ایرانی در ۸ قسمت با نام‌های «آمدن حسن میمندی به بلخ و پذیرفتن وزارت»، «داستان بر دار کردن حسنک وزیر»، «پس‌گرفتن هدیه‌ها و انعام‌ها»، «داستان خواجه بوالمظفر برغشی»، «داستان هارون‌الرشید و یحیی برمکی»، «مرگ خواجه‌احمد میمندی»، «داستان عمرولیث و شکیبایی او بر مرگ برادرش» و سرانجام «داستان علی قهندزی و گرفتاری او» منتشر شده است.
 
تاریخ بیهقی اثر ارزشمند ابوالفضل بیهقی، از مورخین و نویسندگان بزرگ ایرانی است که در دربار غزنویان در قرن چهارم و پنجم هجری قمری خدمت می‌کرده است. روایت‌های او از تاریخ بسیار جذاب و داستانی است.
 
«تاریخ بیهقی» یکی از کتاب‌های «قصه‌های شیرین ایرانی» است که مژگان شیخی در طول آن تاریخ بیهقی، نوشته ابوالفضل محمدبن‌حسین بیهقی را بازنویسی کرده است.
 
در این مجموعه صوتی تلاش شده تا با استفاده از راویان کاربلد این حوزه، اثری شکل بگیرد که بتواند به‌ویژه دایره مخاطبان این کتاب یعنی کودکان و نوجوانان را با خود همراه کند. اولین فصل این سریال صوتی توسط چهره‌های نام‌آشنایی مثل نرگس فولادوند، مریم معینیان، اردشیر منظم، بیوک میرزایی، مهدی طهماسبی، شاهین ملک‌زاده، مجید تیزرو، رضا صفری دریایی، مهدی بازدار و مهران پوراعظمی شکل گرفته و منتشر شده است.
 
سریال صوتی «قصه های شیرین ایران» در حال حاضر از درگاه کتابخوان‌های فیدیبو، طاقچه، نوار و کتابراه قابل دریافت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها