سه‌شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹
پروژه دیجیتالی کردن کتاب‌های عربی توسط موسسه ایتالیایی

طبق توافق اماراتی‌ها قرار است موسسه ایتالیایی با حضور در کتابخانه مرکزی شارجه با دستگاه‌های پیشرفته و مدرن اسکن و تصویربرداری نسخه‌های در حال تخریب این کتابخانه را دیجیتالی کنند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، مقامات شهر شارجه امارات و کتابخانه مرکزی این شهر با موسسه آمبروزیانا در شهر میلان ایتالیا برای دیجیتالی کردن بیش از 2500 کتاب و نسخه قدیمی به توافق رسیدند که گفته می‌شود قدمت بعضی از آنها به 450 سال نیز می‌رسد.
 
طبق توافق اماراتی‌ها قرار است موسسه ایتالیایی با حضور در کتابخانه مرکزی شارجه با دستگاه‌های پیشرفته و مدرن، اسکن و تصویربرداری نسخه‌های در حال تخریب این کتابخانه را دیجیتالی کنند. پیش از این موسسه ایتالیایی در مجموعه‌های ارزشمندی از کتاب‌های تاریخی مربوط به مسلمانان را اسکن کرده بود.
                                              
کتابخانه مرکزی شهر شارجه حاوی بیش از 40هزار نسخه و کتاب قدیمی مربوط به قرن 16 میلادی است که شامل زبان‌های ایتالیایی، لاتین، یونانی، عربی و ... است. در میان این مجموعه 12هزار نسخه مصور و نقاشی‌های روی کاغذ اثر رافائل، لئوناردو داوینچی و نقشه‌های قدیمی به دست آمده از قاره اروپا دیده می‌شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها