دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۳
بزرگداشتی برای پرویز کردوانی و محمدابراهیم آیتی

دو مراسم نکوداشت پروفسور پرویز کردوانی و محمدابراهیم آیتی تاریخ‌نگار برجسته معاصر از سوی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی دو مراسم نکوداشت مرحوم پروفسور پرویز کردوانی و محمد ابراهیم آیتی تاریخ‌نگار، مترجم و اسلام‌پژوه برجسته معاصر در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۳۰ و ۳۱ شهریورماه برگزار می‌شود.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار با مشارکت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و با همکاری اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان، انتشارات حبله رود و موسسه شبکه برتر شهر، به پاس یک عمرتلاش در عرصه علم و دانش، مراسم نکوداشت مرحوم پرفسور پرویز کردوانی چهره ماندگار،دانشمند برجسته و پدر علم کویر شناسی را در فضای مجازی برگزار می ‌ند.

در این برنامه که سه‌شنبه ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۰، ساعت ۱۱ صبح برگزار خواهد شد، حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، محمد حسین پاپلی یزدی جغرافیدان و استاد دانشگاه، منوچهر پازوکی نویسنده و پژوهشگر و علیرضا شاه حسینی نویسنده و پژوهشگر سخنرانی خواهند کرد.

علاقه‌مندان می‌توانند از طریق صفحه اسکای روم این برنامه به آدرس زیر در این مراسم شرکت داشته باشند:
https://www.skyroom.online/ch/lib۱۰۹۰/ghaafهمچنین این انجمن، چهارشنبه 31 شهریورماه مراسم بزرگداشت مرحوم محمد ابراهیم آیتی، تاریخ‌نگار، مترجم و اسلام پژوه برجسته معاصر را در فضای مجازی برگزار می‌کند.

مرحوم آیتی، آیت‌الله شهید بهشتی و آیت الله طالقانی از شخصیت‌هایی‌ بودند که نقشی بنیادین در اشاعه و رواج «دین» در دانشگاه های ایران داشتند. تحقیقات و پژوهش های ایشان که نگاهی نو و بدیع در نگارش وبازخوانی تاریخ اسلام داشت، سبب شده بود تا آثار قلمی وی از سوی متفکرینی چون شهید آیت الله مرتضی مطهری مورد تقدیر قرار بگیرد و از منابع مرجع تاریخ تحلیلی اسلام به شمار رود.

در این برنامه که از ساعت ۱۴ تا ۱۶  برگزار خواهد شد، حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، علی ناصری فرماندار شهرستان بیرجند، رسول جعفریان استاد تاریخ دانشگاه تهران، سید احمدرضا خضری استاد تاریخ و تمدن ملل اسلامی دانشگاه تهران، محمد رحیم ربانی زاده استاد پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و محمد حسین آیتی استاد علوم‌پزشکی دانشگاه تهران به ایراد سخن خواهند پرداخت.

این برنامه در نشانی‌های زیر پخش خواهد شد:

https://www.instagram.com/anjomanasarmafakher۲

https://www.aparat.com/mafakherefarhangi

https://t.me/anjomanasarmafakher

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها