دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴
پرسه در هوای عشق به روایت جین آستین

کتاب «پرسه در هوای عشق» به قلم جین آستین و ترجمه مینا وکیلی‌نژاد روانه بازار کتاب شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، پرسه در هوای عشق از مجموعه کتاب‌های «vintage minis» انتشارات پنگوئن و دربرگیرنده برش‌هایی جذاب و خواندنی از برخی آثار آستین توسط ویراستاران این موسسه بزرگ نشر است که با ترجمه مینا وکیلی‌نژاد منتشر شده است.

متن‌های انتخاب‌شده برای این اثر از کتاب‌های «عقل و احساس»، «غرور و تعصب»، «نورثنگرابی» و «ترغیب» اثر جین آستین انتخاب شده است و تم تمامی آنها عشق و ازدواج است.

جین آستین با وجود اینکه در مدت حیات خود تن به ازدواج نداد؛ اما در تمامی رمان‌هایش به موضوع ازدواج به ویژه در طبقه اشراف توجه جدی نشان داد و شوخی‌های ملایم و طنزهای گزنده‌ای برای نمایش رسوم اجتماعی زمانه خود در این موضوع خاص به کار برد. کتاب «پرسه در هوای عشق» شامل گزیده‌هایی در خور توجه از آثار او در همین زمینه است.

آستین از مشهورترین نویسندگان جهان و انگلستان از دهه 1770 تاکنون بوده است که سال‌های سال آثار او به زبان‌های مختلف ترجمه شده و بسیاری از منتقدان او را در زمره شگفت‌انگیزترین نویسندگان زن جهان در توصیف پیچیدگی‌ها، احساسات و زندگی بانوان معرفی کرده‌اند.

مینا وکیلی‌نژاد، مترجم این کتاب دارای مدرک دکتری ترجمه در دانشگاه علامه طباطبایی است و پیش از این نیز کتاب «مرگ» اثر جولین بارنز را در کتاب تداعی ترجمه و منتشر کرده است.

کتاب تداعی این اثر را در 93 صفحه با قیمت 27500 تومان منتشر کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها