دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲
برگزاری مسابقه کتابخوانی «ماه غریب من»/ ۲۴۰ میلیون ریال جایزه برای ۸۹ برگزیده

مدیرعامل به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) از آغاز دهمین پویش مطالعاتی این انتشارات طی 6 سال گذشته خبر داد.

حسین سعیدی مدیرعامل به‌نشر گفت: مسابقه کتابخوانی «ماه غریب من» از میلاد تا شهادت حضرت رضا(ع) یعنی دهه کرامت تا دهه پایانی ماه صفر (تیر تا مهر ۱۴۰۰) به عنوان دهمین پویش مطالعاتی انتشارات آستان قدس رضوی از سال ۹۵ تاکنون آغاز شده است.

وی هدف از برگزاری این پویش مطالعاتی را ترویج فرهنگ کتابخوانی و آشنایی بیشتر مردم با سیره و فرهنگ رضوی عنوان کرد و افزود: کتاب «ماه غریب من» از آثار رضوی به‌نشر نوشته مجید ملامحمدی، منبع این پویش مطالعاتی است که از سال ۸۵ تاکنون در ۱۱ نوبت با شمارگان ۴۵ هزار و ۵۰۰ نسخه منتشر شده است.

سعیدی با اشاره به اینکه کتاب «ماه غریب من» به بیان فضایل اخلاقی امام هشتم (ع) و سیره عملی و علمی ایشان در کنار وقایع زندگی آن حضرت برای نوجوانان و جوانان می‌پردازد، تصریح کرد: این اثر که با عنوان «قمری الغریب» از سوی رحیم کثیر به زبان عربی ترجمه شده است، در چهار فصل تحت عناوین: «بهشت مدینه»، «هشتمین آسمان»، «سفر به سرزمین غربت» و «سرانجام تنهایی» داستان‌های کوتاه و زیبایی را با موضوعات مختلف از تولد، زندگی تا شهادت حضرت رضا (ع) روایت می‌کند که نوعی از شاعرانگی هم در بخشی از متن‌های این کتاب دیده می‌شود.

وی ادامه داد: محتوای این کتاب روایتی داستانی و دلنشین از زندگی آفتاب مهربان مدینه و مرو است. قصه‌هایی از اخلاق، آداب همنشینی با مردم، دانش آسمانی، سخنان امیدآفرین و زندگی‌ساز برای مخاطب نوجوان به بالا است.

مدیرعامل انتشارات به‌نشر اظهار کرد: کتاب «ماه غریب من» همراه با کد منحصر به فرد شرکت در مسابقه با تخفیف ۲۰ درصدی پشت جلد به مبلغ ۲۸ هزار تومان به فروش می‌رسد، علاقه‌مندان برای شرکت در مسابقه می‌توانند با مطالعه کتاب، پاسخ سؤالات را همراه با کد قرعه‌کشی به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۲۰۹، پیامک کنند و از جوایز این دوره از مسابقات کتابخوانی به‌نشر از جمله یک جایزه ۸ میلیون تومانی برای یک نفر و ۸ جایزه یک میلیون تومانی برای هشت نفر و ۸۰ جایزه ۱۰۰ هزار تومانی بهره‌‌مند شوند.

سعیدی یادآور شد: برای دسترسی آسان علاقه‌مندان به منبع مسابقه کتابخوانی «ماه غریب من»، کتاب به صورت گسترده در سطح کشور توزیع خواهد شد. افراد می‌توانند علاوه بر مراجعه به فروشگاه‌های کتاب به‌نشر در مشهد و سراسر کشور از طریق سایت www.behnashr.com با ارسال رایگان این کتاب، سؤالات و شیوه‌نامه شرکت در مسابقه را تهیه کنند.

یادآور می‌شود، پویش‌های مطالعاتی «دعبل و زلفا»، «اوسنه گوهرشاد»، «ریحانه ۱ و ۲ و ۳»، «مهمان امام»، «کرامت»، «در هوای انقلاب» و «کوفته پزی» ۹ پویش مطالعاتی گذشته به‌نشر بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها