چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱
تغییر نام خیابان «شهید مطهری» شهرستان دامغان به نام «تاریخانه»

رئیس کمیسیون میراث ‌فرهنگی شورای شهر دامغان از تغییر نام خیابان «شهید مرتضی مطهری» به خیابان «تاریخانه» و تبدل نام بلوار «طوس» و مزین‌شدن آن به نام «شهید مرتضی مطهری» خبر داد.

سیدماکان ترابی رئیس کمیسیون میراث‌فرهنگی شورای شهر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، گفت: «بلوار طوس» دامغان واقع در پشت پارک ملت که از میدان شهید شاهچراغی آغاز و به خیابان شهید فلاحی منتهی می‌شود با نظر کمیسیون شورای نامگذاری به «خیابان شهید مطهری» مزین شد.

وی ادامه داد: تا پیش از این نامگذاری، خیابان منتهی به ایستگاه راه آهن دامغان که معروف به خیابان «ایستگاه» می‌باشد به نام علامه شهید مطهری مزین بود.

ترابی یادآور شد: چند سال گذشته در شورای فرهنگ عمومی دامغان به بهانه 15 دی ماه سالروز ثبت ملی مسجد تاریخانه مقرر شده بود خیابان «شهید مطهری» به خیابان «تاریخانه» تغییر نام دهد که با مخالفت خانواده شهید مطهری همراه شد.

رئیس کمیسیون میراث‌فرهنگی شورای شهر دامغان اضافه کرد: با نصب اِلمان یادبود استاد شهید مرتضی مطهری در ابتدای بلوار طوس، مقدمات تغییر نام بلوار فوق به نام این شهید بزرگوار فراهم گردید.

 
                   


ترابی اظهار کرد: همزمان با اردیبهشت 1400 و هفته بزرگداشت مقام معلم ضمن برگزاری مراسم یادبود علامه شهید مرتضی مطهری از تابلوهای خیابان‌ «تاریخانه» و بلوار «شهید مطهری» رونمایی می‌شود.

وی افزود: نامگذاری خیابان «تاریخانه» برگرفته از قدیمی‌ترین مساجد ایران (مسجد تاریخانه دامغان) بر خیابانی که این اثر تاریخی در آن قرار دارد موجب جذب گردشگر و معرفی آثار فرهنگی و تاریخی دامغان خواهد شد.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها