شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
واقفان فرهنگی بیش از 58 هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های آستان قدس اهدا کردند

رئیس اداره خدمات کتابداری کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی از اهدای بیش از 58 هزار نسخه کتاب ازسوی واقفان فرهنگی به این کتابخانه از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان رضوی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، عیسی اختری طوسی با بیان این مطلب گفت: كتابخانه آستان قدس رضوی ‌در طول زمان، انواع منابع اطلاعاتی شامل نسخ خطی،‌ كتاب‌های نایاب و نفیس و چاپ سنگی،‌‌ اسناد و مدارك تاریخی، مطبوعات،‌ اشیاء و آثار موزه‌ای و انبوه كتاب‌های چاپی معمولی را به شیوه‌های مختلفی تهیه كرده که عمده آن به صورت وقفی بوده است.

وی مراجعه حضوری کارشناس سازمان به موسسات و درب منازل اشخاص اهداکننده و دریافت منابع اهدایی توسط روابط عمومی سازمان در کتابخانه مرکزی و کتابخانه‌های وابسته درون شهری و برونشهری آستان قدس رضوی را زمینه‌های اهدای منابع مختلف اطلاعاتی عنوان کرد.

اختری طوسی، تکمیل فرم توسط اهداکننده، تفکیک در واحد اهداء و مبادله، تهیه فرم اعلام وصول را از مراحل دریافت منابع اهدایی عنوان کرد و افزود: یکی از اقدامات ارزشمندی که توسط اداره خدمات کتابداری در خصوص منابع اهدایی صورت می‌‌گیرد برگزاری نشست‌های کمیته‌ انتخاب کتاب از بین این منابع برای بخش‌ها و کتابخانه‌های سازمان است.

اضافه می‌شود علوم اسلامی، اهل بیت (ع)، علوم قرآن و حدیث، علوم انسانی، ادبیات، تاریخ، اقتصاد از جمله موضوعاتی است که پیرامون آنها منابع متعددی توسط کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی جذب شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها