یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷
دعوت به مشارکت در ترجمه، نشر و باز نشر کتاب با موضوع «معرفی پیامبر(ص)»

الماسیه در پی اقدامات قبیح یک نشریه فرانسوی و سخنان گستاخانه رئیس‌جمهور فرانسه در حمایت از انتشار تصاویر موهن به رسول اکرم(ص)، با صدور اطلاعیه‌ای، از عموم مردم به‌ویژه فرهیختگان و اندیشمندان باری مشارکت در ترجمه، نشر و بازنشر کتاب‌های معرفی پیامبر(ص) دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از  روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمدرسول الماسیه، رئیس مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با بیان این خبر گفت: امسال همزمان با ایام میلاد نبی مکرم اسلام(ص)، جریان‌های افراطي در غرب باز هم عناد و دشمنی خود را با مسلمانان نشان دادند و به بهانه آزادی بیان، به ساحت مقدس و وجود نازنین رسول گرامی(ص) که بهترین و برترین مخلوق خداوند است، اهانت کردند و قلب صدها میلیون مسلمانان جهان را به‌ درد آورند.
 
وی با اشاره به خشم و نارضایتی جهان اسلام از انتشار تصاویر موهن، افزود: اهانت نشریه فرانسوی و حمایت رئیس جمهور آن کشور، خشم مقدس جوامع اسلامی را بر انگیخت و صحنه‌هایی زیبا از وحدت و همدلی امت اسلامی و ابراز ارادت خالصانه به محضر پیامبر اعظم(ص) در جوامع اسلامی شکل گرفت.
 
الماسیه تأکید کرد: مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی همراه با امت اسلامی و ملت بزرگ ایران، ضمن محكوميت اين اقدام ناشايست اعلام می‌دارد اکنون که غیرت و حمیت امت اسلامی در دفاع از ساحت قدسی نبی مکرم(ص) توجه جهانیان را به خود جلب کرده، زمان مناسبی است تا فرهیختگان و اندیشمندان عدالت‌جو و آزادیخواه جهان را به مطالعه درباره پیامبر گرامی فرا بخوانیم و منابع مناسبی را برای شناخت ابعاد وجودی آن حضرت در اختیارشان بگذاریم.
 
وی ادامه داد: به همين منظور، اين مرکز در نظر دارد پروژه ترجمه، نشر و بازنشر کتاب‌های مناسب در معرفی شخصیت الهی و اخلاق‌مدار و هدایتگر و انسان‌ساز رسول اکرم(ص) به زبان‌های انگلیسی و فرانسه را با استفاده از کمک و مشارکت مردمی اجرا کند.
 
رئیس مرکز ساماندهی ترجمه و نشر اظهار کرد: علاقه‌مندان می‌توانند در حد توان در اجرای این پویش مشارکت و بخشی از هزینه‌ها را تقبل کنند. همچنین، کتاب مورد نظرشان را اعلام کنند و یا به مرکز ساماندهی اختیار دهند که براساس نیاز سنجی و ذائقه‌شناسی، از میان کتاب‌های موجود گزینش کند.
 
وی بیان کرد: علاقه‌مندان باید مبلغ مشارکت خود را به شماره حساب 4101023688160070 نزد «بانک مرکزی» به نام حساب «سایر منابع سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی» واریز و تصویر رسید واریزی را به ایمیل مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی به نشانی Info@cotp.ir  ارسال کنند.
 
اخبار مربوط به این پویش مردمی متعاقباً اعلام خواهد شد. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره های00982188153692 و 00982188153693 تماس حاصل کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها