یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
رادیو فرهنگ میزان جشنواره کتاب و رسانه شد

مهدی داد‌جو، با تشریح برنامه‌های گروه کتاب رادیو فرهنگ در هفته کتاب، از میزبانی این رادیو برای برگزاری اختتامیه نوزدهمین دوره جشنواره کتاب و رسانه و اعلام آمادگی برای پوشش افتاحییه هفته کتاب، خبر داد.

مهدی داد‌جو، مدیر گروه کتاب رادیو فرهنگ در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره برنامه‌های هفته کتاب این رادیو بیان کرد: همزمان با 24 آبان‌ماه، روز «کتاب‌، کتاب‌خوانی و کتابدار» «هفت اقلیم» برنامه زنده کتاب‌محور رادیو فرهنگ، برنامه‌های روزانه و عادی  را متوقف و آنتن این برنامه به برنامه‌های مناسبتی هفته کتاب و رویکرد‌های اعلامی از سوی مجری این هفته، موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، اختصاص پبدا می‌کند.      
 
وی افزود: رادیو فرهنگ، افتتاحیه هفته کتاب را به‌صورت زنده از شیراز پایتخت کتاب انعکاس می‌دهد. اختتامیه بیست‌و‌هشتمین دوره هفته کتاب، از‌جمله مهم‌ترین رویداد این هفته یعنی، جشنواره کتاب و رسانه در استودیو یک معاونت صدا سازمان صدا‌وسیما برگزار می‌شود.  
 
با توجه به دغدغه علیرضا حبیبی، مدیر شبکه رادیو فرهنگ امکان استفاده از فرصت سه گروه دیگر رادیو فرهنگ شامل جامعه، تاریخ و اندیشه و ادب و هنر با توجه به دغدغه مدیر شبکه فرهنگ در هفته کتاب وجود دارد؛ بنابراین تمام قد برای برگزاری برنامه‌های هفته کتاب ایستاده‌ایم.  
 
داد‌جو با اشاره به دیگر برنامه‌های اختصاصی رادیو فرهنگ در هفته کتاب ادامه داد: هر روز از هفته کتاب یکی از خبرنگاران کتاب اخبار روز را برای شنوندگان رادیو فرهنگ اطلاع‌رسانی می‌کند. رویکرد اصلی براساس مامویت رادیو فرهنگ، در این بخش توجه به اتفاقات کتاب‌محور مناطق دو‌ردست و کم‌برخوردار به‌ویژه روستا‌ها است.
 
وی درباره تشکیل پویش «نذر کتاب» به‌مناسبت هفته کتاب در رادیو فرهنگ گفت: رونمایی از پویش نذر‌کتاب یکی از دیگر از برنامه‌های رادیو فرهنگ در هفته کتاب است. این پویش نتیجه همکاری بسیج دانشجویی و موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران است علاوه‌براین احتمال همراهی «گروه  فرهنگی ـ جهادی شهدا» نیز وجود دارد؛ در قالب این پویش به جمع‌آوری و توزیع کتاب به‌ویژه در بین خانواده‌های محروم سراسر کشور اقدام خواهد شد.
 
مدیر گروه رادیو فرهنگ با اشاره به آغاز برنامه‌ هفتگی «کتابستان» بیان کرد: همزمان با آخرین روز از هفته کتاب برنامه «کتابستان» با محوریت مسابقه کتابخوانی آغاز می‌شود. این برنامه جمعه با تهیه‌کنندگی رویا ولی‌زاده هر هفته پخش خواهد شد. ناشران علاقه‌مند می‌توانند جدید‌ترین آثار خود را رایگان در برنامه معرفی کند. جلب توجه خانواده‌ها به کتاب و کتابخوانی در قالب یک مسابقه رادیویی پرنشاط است. کتابشناسی، نویسنده‌شناسی، کتابخوانی بخش‌‌های مختلف کتابستان است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها