دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷
«یک خانواده عجیب» به کتابفروشی‌ها آمد

کتاب «یک خانواده‌ عجیب» نوشته بوفی نیل با ترجمه بهاره قاسم‌پور منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نویسنده این کتاب بیست سال تمام در حوزه­ علوم کامپیوتر کار می‌کرد؛ اما همواره مشتاق بود که برای فرار از روزمرگی‌ها بتواند درباره­ داستان‌ها و اتفاقات غیرعادی زندگی‌­اش بنویسد.

نهایتاً هم تصمیم‌ خود را عملی کرد که نتیجه‌اش شد کتاب «یک خانواده‌ عجیب». این کتاب از همان بدو انتشار مورد استقبال قابل توجهی قرار گرفت؛ چنانکه مجله­ نقد کتاب کرکاس درباره‌اش نوشت: «کتابی دلنشین و احساس‌بر­انگیز درباره­ کمی متفاوت بودن.»

سایت آمازون هم این‌گونه به استقبال آن رفت: «نه شبیه خانواده­ای عادی، نه شبیه خاطراتی عادی. کتاب یک خانواده­ عجیب بیشتر شبیه داستانی است خیالی مملو از تعلیق، هیجان و شوخ‌طبعی.»

بوفی نیل در اولین و تنها کتاب خود از خاطراتش به عنوان زنی می‌نویسد که جدا شده است، دو فرزند شلوغ‌کار دارد که باید به تنهایی آنها را بزرگ کند، شغلش سنگین و طاقت‌فرساست، مادربزرگش در آستانه‌ مردن است و در کل، زندگی بر وفق مرادش نیست، اما نه تنها از پا نمی‌نشیند، بلکه به بازسازی زندگی‌اش می‌پردازد. در واقع «یک خانواده‌ عجیب» را می‌توان کتابی دانست که با زبانی ساده و طنازانه در ستایش امیدواری و ایمان نوشته شده است و البته در ستایش نوشتن.

این کتاب با عنوان فرعی «برای تماشای گذشته زل بزن به نزدیک‌ترین آینه»، در ۲۲۴ صفحه و با قیمت ۳۵ هزار تومان از سوی نشر خزه به چاپ رسیده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها