چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
رمانی درباره سردبیر مجله صابون

رمان «تنبل نالان» نوشته سم سَوِج با ترجمه پوپه میثاقی توسط نشر مرکز منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) کتاب دیگری از نویسنده رمان موش کتاب‌خوان با ترجمه پوپه میثاقی منتشر شده است.

«تنبل نالان» درباره اندرو ویتاکر بنیان‌گذار و سردبیر مجله صابون است که  در میان‌سالی باید رژیم غذایی خاصی را رعایت کند. متن این‌رمان نامه‌ها و نوشته‌های ویتاکر را در ۴ بخش کلی «ژوئیه»، «اوت»، «سپتامبر» و «اکتبر» شامل می‌شود. این رمان سال ۲۰۰۹ منتشر شده است.

در بخشی از این‌ رمان می‌خوانیم:
مطمئن نیستم منظورت را از «شل‌کردن» درست متوجه شده باشم _ به شل‌کردن چی اشاره می‌کنی؟ _ البته در شعرها و عکس‌هایت حس بی‌مقدمه‌بودن و طبیعی بودن بیش‌تری احساس می‌کنم، که به نظرم چیز خوبی است، چون بی‌مقدمه بودن می‌تواند باعث شگفتی شود. من خودم از شگفت‌انگیز بودن لذت می‌برم، از حیرت‌انگیز شدن درست زمانی که مردم فکر می‌کنند خوابم برده است، یا برعکسش، از خوابم بردن وقتی که انتظار دارند شگفت‌زده بشوم. لطفا مراتب تحسین مرا به همکلاست برسان. فقط یک عکاس واقعی می‌تواند لحظه دقیق فشار دادن دکمه دوربین را تشخیص دهد. او حتما آثار کارتیه-برسون را می‌شناسد، بهترین عکاس مکتب «عکاسی از لحظه‌ای از زندگی» که در آن دانستن این که کِی دکمه را فشار بدهی تقریبا تنها چیزی است که لازم داری. اگر نمی‌شناسد، خوشحال می‌شوم نسخه‌ای را که این‌جا در دفتر دارم برایتان بفرستم، چون من خودم علاقه چندانی به این‌چیزها ندارم.

«تنبل نالان» نوشته سم سَوِج با ترجمه پوپه میثاقی با ۲۳۲ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۴۳ هزار و ۵۰۰ تومان در نشر مرکز منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها