چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴
انتشار رمان «بعد از ابر» به زبان انگلیسی در انگلستان

رمان «بعد از ابر» نوشته بابک زمانی که در سال ۱۳۹۷ در ایران منتشر شد، این بار به زبان انگلیسی توسط انتشارات شمع و مه در انگلستان منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ بابک زمانی نویسنده ایرانی است، که پیش از این به سرودن شعر و ترجمه می‌پرداخت و با ورودش به دنیای نویسندگی و انتشار نخستین رمانش، راه نویسندگان رئالیسم اجتماعی را پیش گرفت و توانست در ایران توجه مخاطبان را به خود جلب کند و نسخه فارسی این رمان ۳۵بار تجدید چاپ شد.

«بعد از ابر» در سبک رئالیسم اجتماعی، به تبعات مخرب سدسازی غیراصولی در ایران و آثار  آن بر زیست بوم‌ها و زندگی مناطق غیرشهری می‌پردازد.

این رمان چندین داستان موازی را در قالب یک خط داستانی جامع در خود دارد و مفاهیم و موضوعات گوناگونی را در قالب یک زندگی روستایی با تمامی وجوه آن به تصویر کشیده است. تنهایی انسان‌ها، ایستادن و جنگیدن برای بردن و ساختن، شکست و تسلیم، خودخواهی، دروغ، عشق، طمع و ... از جمله درونمایه‌های این اثر است. «بعد از ابر» رمانی بر اساس واقعیت است که زندگی سخت و مشقت بار مردم را در نقطه‌ای دور افتاده نشان می‌دهد. 

این رمان به تازگی به زبان انگلیسی و به همت انتشارات  شمع و مه/ Candle & Fog منتشر شده است.

«بعد از ابر» به دست مانا خسروشاهی به انگلیسی برگردانده شده، ساجده اثنی عشری نمونه‌خوان، لیزا نوریس ویراستار و پژمان رحیمی‌زاده هم طراح جلد این کتاب بوده‌اند.
 
نسخه‌ انگلیسی رمان «بعد از ابر» از هفته‌ آینده‌ در سایت آمازون قابل خرید خواهد بود و قرار است تور جهانی داستان‌خوانی این رمان در سراسر جهان برگزار شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها