شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
دوستی کودکان با عددها در یک کتاب

کتاب «با عددها دوست می‌شوی؟» به قلم لاله جعفری و با تصویرگری علی خدایی، خردسالان را با اعداد یک تا ۹ آشنا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این کتاب داستان‌های کوتاهی دارد که در هرکدام مخاطب با یکی از اعداد آشنا می‌شود. در کنار این متن داستانی کوتاه، تصویرگری‌هایی وجود دارد که به خردسال فرصت تخیل‌ورزی و آشنایی با حیوانات را می‌دهد. براین اساس نویسنده و تصویرگر اثری خلاقه و در عین حال ساده را در دسترس والدین و فرزندانشان قرار داده‌اند تا مخاطب با زبانی ساده به یادگیری اعداد و کاربردشان بپردازد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «من یک هستم. من یکی‌ یک دانه هستم. من شب‌ها یک ماه دارم. روزها یک خورشید دارم. دوستم یک مامان و یک بابا دارد. دوستم در ماه یکم که فروردین است، به دنیا آمده است. من یک هستم و دوست دارم با تو دوست شوم. تو هم دوست داری با من دوست شوی؟»

موش، خروس، روباه، گربه، تمساح، زرافه و... برخی از حیواناتی هستند که خردسال در این کتاب با آن ها آشنا می‌شوند.

این کتاب که مناسب گروه سنی ۴ سال به بالا منتشر شده است نخستین بار در سال ۱۳۹۴ به دست مخاطبان رسید و موفق به دریافت جایزه‌ برگزیده‌ هجدهمین دوره‌ جشنواره‌ کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شد.

علاقه‌مندان می‌توانند چاپ دوم این کتاب را به قیمت ۱۰‌هزار تومان از فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فروشگاه‌های عرضه‌ی محصولات فرهنگی تهیه کنند.

یادآوری می‌شود «با عددها دوست می‌شوی؟» با شمارگان دو هزار و ۵۰۰ نسخه منتشر شده است، پیش‌تر نیز پنج هزار نسخه از این کتاب به چاپ رسیده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها