شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸
وضعیت اقتصادی بهتر شود گزیده نقاشی‌هایم را در قالب کتاب منتشر می‌‌کنم

علیرضا اسماعیلی مشغول بازنویسی رمان بلند "آشیان ماهیان بالدار" است.

هنرآنلاین نوشت: علیرضا اسماعیلی هنرمند نقاش، گرافیست و نویسنده، با بیان این‌که مشغول بازنویسی رمان بلند "آشیان ماهیان بالدار" است به هنرآنلاین گفت: داستان از 20 سال پیش شروع می‌شود و تا سال 1388 ادامه دارد. درباره شخصیتی به اسم طاهر است که نقاشی می‌کند. در این رمان به مسایل و مشغولیت‌های او با خانواده‌اش و دغدغه‌های یک نقاش با رویدادهای اجتماعی سیاسی پرداختم.
او که به عنوان نقاش شناخته می‌شود درباره این که چه شد در کنار حرفه اصلی خود به نوشتن روی آورده، توضیح داد: از دوره نوجوانی به کتاب علاقه‌مند هستم. بسیار کتاب، رمان و قصه می‌خوانم. هیچ وقت فکر نمی‌کردم که یک روز بنویسم؛ ولی سال 88 بود که ایده‌ای در ذهنم شکل گرفت و شروع کردم به نوشتن و ادامه پیدا کرد. در نوشتن وسواس زیادی دارم و اثر را زیاد جرح و تعدیل می‌کنم رمان "آشیان ماهیان بالدار" را 5 بار بازنویسی کرده‌ام و بازنویسی نهایی آن در حال انجام است.
اسماعیلی در پاسخ به این پرسش که تصمیمی مبنی بر انتشار مجموعه آثارش در قالب کتاب دارد یا نه؟ اظهارداشت: بله حتما این کار را انجام می‌دهم و از هر دوره کاری بهترین‌ها را برای انتشار انتخاب خواهم کرد. اما در حقیقت هزینه این کار سنگین است، مشکلات مالی، بحران اقتصادی و گرانی کاغذ در حال حاضر مانع ایجاد کرده است. منتظرم یک مقدار وضعیت مالی بهتر شود. الان اگر بخواهیم یک کتاب در حوزه نقاشی با چاپ رنگی منتشر کنیم حداقل 40 میلیون هزینه دارد.
پیش از این کتاب "بیدار دل" مجموعه داستانی با عناوین "دوستی که من داشتم"، "غاز"، "خالکوب"، "بیداردلان رسوا" و "رقص در باد" از این نقاش، نشر یافته است.
او خود را برای نمایشگاه جدیدی برای اواسط سال 1399 در گالری گلستان آماده می‌کند.
اسماعیلی فاصله سال‌های 1369 تا سال 1379 ، 6 نمایشگاه انفرادی در گالری گلستان برپا کرده است و پس از آن نمایشگاه‌هایی در گالری آریا، سیحون و دی داشته است. آثار این هنرمند در بیش از 23 نمایشگاه گروهی و بی‌ینال‌های معتبر طراحی، نقاشی و گرافیک در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها