یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
تسهیلات قرض‌الحسنه به اهالی فرهنگ و هنر پرداخت می‌شود

سید‌حسین سیدزاده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اعلام این خبر گفت: توسعه متوازن، تخصیص و توزیع منابع مالی به‌ویژه درمناطق کم‌برخوردار، تسریع در ارائه وام و افزایش تسهیلات پرداختی از مهم‌ترین برنامه‌های این صندوق دردو سال گذشته بوده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به‌نقل از روابط عمومی مدیر‌عامل صندوق اعتباری هنر، سیدزاده با اشاره به همکاری موثر صندوق اعتباری هنر با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، گفت: براساس تفاهم‌نامه منعقد شده این تسهیلات به منظور تأمین و رفع احتیاجات ضروری اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در چارچوب ضوابط صندوق و مقررات بانکی پرداخت می‌شود. خوشبختانه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران طی دو سال گذشته همکاری خوبی با صندوق اعتباری هنر در اعطا تسهیلات قرض‌الحسنه به فعالان فرهنگی و هنری کشور داشته است.

او با اشاره به مبلغ وام‌های پرداختی به اعضا صندوق در سه سال گذشته تصریح کرد: در سال 95 صندوق اعتباری هنر مبلغ یک میلیارد و ۹۲۰ میلیون تومان به 315  نفر و در سال 96 بیش از سه میلیارد تومان به ۶۲۴ نفر پرداخت کرده است.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه افزود: در سال 97 شاهد رشد چشمگیر بهره‌مندی اعضای صندوق از تسهیلات قرض‌الحسنه بودیم. بر این اساس 1464 نفر از اعضاء به‌منظور اخذ9/6 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه‌( بدون بهره) به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران معرفی شدند. در 9 ماهه سال 98 نیز 1100 نفر از اعضاء به‌منظور اخذ حدود 7 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ضروری( بدون بهره) به بانک عامل معرفی شدند که در ادامه همکاری با بانک مهر این روند تسریع می‌شود. از مهمترین اقدامات صندوق هدایت منابع به سمت استان‌ها با اولویت استان‌های کم برخوردار بود.

سیدزاده با اشاره به همکاری مجدد با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، گفت: امیدواریم براساس این تفاهم‌نامه با اعطا تسهیلات قرض‌الحسنه به هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران عضو صندوق طی امسال و سال آتی از مشکلات جامعه فرهنگ و هنر کاسته شود و فعالان فرهنگی و هنری بتوانند نقش موثر خود را گسترش فرهنگ و هنر ایرانی و نشاط اجتماعی ایفا کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها