شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵
مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد پذیرش دستگاه‌های دیگر قرار گیرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مجوزهای صادرشده از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید مورد احترام و پذیرش دستگاه‌ها و ارگان‌های دیگر قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شامگاه جمعه 19 مهرماه در نشستی خبری با حضور خبرنگاران استان فارس حضور یافت.

صالحی در این نشست با اشاره به اینکه مجوزهای صادرشده از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید مورد احترام و پذیرش دستگاه‌ها و ارگان‌های دیگر قرار گیرد، درباره احتمال برگزاری کنسرت موسیقی در تخت جمشید، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده بررسی محتوا و فرم موسیقی است، اما وزارت میراث فرهنگی و گردشگری باید درباره مکان برگزاری کنسرت مجوز دهد.

امضای تفاهم‌نامه فرهنگی با استاندار فارس
وی سپس با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۹۳ میلیارد تومان با استاندار فارس طی سفر اخیرش به این استان و با موضوع طرح‌های فرهنگ و هنر در فارس، گفت: مبلغ ۶۹ میلیارد تومان از این تفاهم‌نامه به حوزه‌های زیرساخت و عمرانی اختصاص دارد که شامل تکمیل و تاسیس ۲۷ کتابخانه عمومی، ۸ مجتمع فرهنگی هنری، ۲ نگارخانه و یک سینماست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه این تفاهم‌نامه با نگاهی به امکانات موجود در استان فارس تهیه شده است، گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه ۳ میلیارد تومان به بخش دینی و مذهبی، ۳ میلیارد تومان به سینما، ۳ میلیارد تومان به فعالیت‌های فرهنگی، ۴ میلیارد تومان به فعالیت‌های هنری، ۹ میلیارد به تجهیز کتابخانه، یک میلیارد تومان به مطبوعات و ۲ میلیارد به بیمه هنرمندان تومان اختصاص خواهد یافت.

گذر فرهنگ و هنر شیراز افتتاح می‌شود
صالحی سپس با بیان اینکه استان فارس با توجه به اعتبار گذشته‌ تاریخی خود می‌تواند جایگاهی بلند در فرهنگ و هنر داشته باشد، یادآور شد: در این مسیر ایجاد گذرهای فرهنگ و هنر، سراهای فرهنگ و هنر و بازارهای فرهنگ و هنر و همچنین استفاده از ظرفیت مکان‌های تاریخی مانند تخت‌جمشید و نقش‌رستم می‌توانند فرصتی مناسب برای معرفی و فروش کالاهای فرهنگی و هنری ایجاد کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام اینکه گذر فرهنگ و هنر شیراز بعد از ماه صفر افتتاح می‌شود، افزود: باید زمینه گفت‌وگوی اهالی فرهنگ و هنر با مقامات استانی فراهم شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها