شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۵
​«واو» اثر نویسنده یزدی منتشر شد

رمان «واو» نوشته اسماعیل واقفی به همت حوزه هنری یزد و از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد، اولین خروجی کارگاه آموزش داستان طلاب با عنوان کتاب رمان «واو»  با محوریت تاریخی و اجتماعی با موضوع سبک زندگی اسلامی‌ ـ‌ ایرانی در 317 صفحه و قطع رقعی به همت واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری یزد توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.

این کتاب به اهمیت رشد و پیشرفت جامعه با تکیه بر معارف دینی اشاره دارد که داستان عشق یک مرد به نور و حقیقت را روایت می‌کند؛ مردی که حتی با از دست دادن همه چیزش، مسیر حقیقت را می‌پیماید، راهی که باید با صبر، مقاومت و حفاظت از مرزهای ایمان و حقیقت طی کند تا به حق‌ خود برسد.

بخشی از این کتاب آمده است؛ «الدورادو شهر جادویی و گمشده بشرِ آن طرف اقیانوس اطلس که همه ساختمان‌‏هاش طلاست. کافور جوری یزد را توصیف می‌‏کرد انگار الدورادوی واقعی را اینجا دیده. وقتی دیوارهای کاهگلی نورِ خورشید را منعکس می‌‏کردند شهر یکپارچه طلا می‌‏شد. مثل یک سینه‌‏ریز طلایی. گنبد فیروزه‌‏ای امامزاده‌‏ها از آن بالا مثل سنگ‌‏های فیروزه ریز و درشت روی این سینه‌‏ریز بودند.».

اسماعیل واقفی نویسنده این کتاب متولد 1366در یزد است که فعالیت حرفه‌ای خود در عرصه نویسندگی را از سال 1395 با حضور در کارگاه‌های داستان‌نویسی حوزه هنری یزد آغاز کرد و این رمان حاصل دو سال تلاش اوست. وی هم اکنون سطح دو حوزه علمیه را طی می‌کند و دو رمان دیگر نیز در دست تدوین و انتشار دارد.

دوره‌ آموزش داستان‌نویسی ویژه‌ طلاب و روحانیون با هدف تقویت جریان داستان‌نویسی در استان، مجهز شدن طلاب و دانشجوان به فضیلت نویسندگی و ابزار تبلیغی داستان و ادبیات، پرورش نویسنده در زمینه موضوعات دینی و انقلابی و تولید مجموعه داستان‌های فاخر بومی از دهه فجر 1394 در حوزه هنری یزد آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط