چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
مراسم بزرگداشت سید باقر آیت‌الله‌زاده شیرازی

مراسم بزرگداشت مرحوم سیدباقر آیت‌الله‌زاده ‌شیرازی، معمار و مرمت‌گر در تالار اجتماعات شهید مطهری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مراسم بزرگداشت مرحوم سیدباقر آیت‌الله‌زاده ‌شیرازی، معمار، مرمت‌گر و استاد دانشگاه و چهره ماندگار عرصه معماری، مرمت و حفظ بناهای تاریخی ایران یکشنبه 27 مردادماه 1398 در تالار اجتماعات شهید مطهری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌شود.

در این مراسم که از ساعت 17:30 تا 19:30 برگزار خواهد شد، حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، مهدی حجت، عضو هیأت ‌مدیره انجمن، سید محمد بهشتی شیرازی، رئیس گروه معماری و شهرسازی فرهنگستان هنر و محمدحسن طالبیان، معاون سازمان میراث فرهنگی وگردشگری سخنرانی می‌کنند.

 سید محمدباقر آیت‌الله‌زاده شیرازی بنیان‌گذار مرمت علمی بناها، آثار و محوطه‌های تاریخی در ایران است. او در طول حیات خود، طرح، احیاء و مرمت صدها بنا و محوطه تاریخی در کشور را به عهده داشت و نقش موثری در مطالعات تاریخ معماری ایران، اشاعه دانش مرمت در کشور و تربیت نیروی انسانی متخصص ایفا کرد.

این استاد دانشگاه آثاری در زمینه فعالیت خود تالیف و ترجمه کرده است که از جمله آن می‌توان به ترجمه کتاب «معماری اسلامی: شکل، کارکرد، معنی» اثر روبرت هیلن‌براند و تالیف «عمارت مسعودیه» و «اصفهان، شهر نور» اشاره کرد. سیدباقر آیت‌الله‌زاده ‌شیرازی پس از حدود 40 سال تلاش علمی و عملی برای حفظ و احیای هویت دینی و ملی ایران، مردادماه 1386 دارفانی را وداع گفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها