چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵
قهرمان شعر کودکان آمریکا از دنیا رفت

لی بنت هاپکینز نویسنده و شاعر آمریکایی درگذشت. در کشور آمریکا وی به قهرمان شعرهای کودک مشهور شده بود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نیویورک تایمز، لی بنت هاپکینز نویسنده و شاعر آمریکایی درگذشت. در کشور آمریکا وی به قهرمان شعرهای کودک مشهور شده بود. این شاعر آمریکایی در سن 81 سالگی در منزل مسکونی‌اش واقع در کیپ کورال فلوریدا از دنیا رفت.
 
از سال‌های دهه 60 میلادی که اولین کارهای هاپکینز منتشر شد تا کنون بیش از 100 مجموعه شعر و داستان کودک از این شاعر آمریکایی چاپ شده است.
 
هاپکینز در مصاحبه‌ای با رادیو ملی آمریکا گفته بود کارش را با تدریس در مدرسه ابتدایی در نیوجرسی شروع کرده است و در حقیقت معلم مدرسه بودن انگیزه شعر گفتن را برای او ایجاد کرده بود.
 
وی در این مصاحبه که سال 2018 در وب سایت رادیو آمریکا منتشر شده بود، گفته بود: استفاده از شعر در انتقال مفاهیم کودک بهترین وسیله است. من به معلمان توصیه می‌کنم با استفاده از شعر روند یادگیری به کودکان را تسریع ببخشند.
 
هاپکینز در سال‌های تدریس از شعر به عنوان ابزار یادگیری استفاده کرد. وی اولین مجموعه شعرش را با همکاری انتشارات اسکولاستیک در سال 1969 منتشر کرد. او در طول عمرش جوایز متعددی دریافت کرد ولی خودش دو جایزه معتبر شعر کودک با همکاری دانشگاه پنسیلوانیا نیز تاسیس کرد.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها