سه‌شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
«آدم‌های معمولی» تبدیل به فیلم می‌شود

قرار است اقتباس «آدم‌های معمولی» نوشته سالی رونی و برنده جایزه کاستا سال 2018 توسط بی‌بی‌سی تولید شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از یونیورسیتی تایم، قرار است این هفته فیلم‌برداری «آدم‌های معمولی» در کالج ترینیتی در دوبلین انجام شود.
 
کالج ترینیتی در ایمیلی که برای دانشجویانش ارسال کرده است اعلام کرد این هفته در محوطه کالج فیلم‌برداری اقتباس سینمایی بی‌بی‌سی از «انسان‌های معمولی» نوشته سالی رونی انجام می‌شود و از مزاحمت‌های احتمالی ایجادشده برای دانشجویان عذرخواهی کرد.
 
 
«آدم‌های معمولی» نوشته سالی رونی 27 ساله پدیده دنیای ادبیات در سال گذشته بود و برنده جوایز متعددی از جمله کتاب سال بریتانیا، جایزه کتاب سال ایرلند، جایزه کاستا در بخش رمان، و داستان سال واتراستونز شد.
 
علاوه بر این در فهرست اولیه جایزه بوکر 2018 و همچنین فهرست نهایی جایزه ادبی دوبلین، جایزه ادبیات داستانی زنان، و جایزه ادبی فولیو در سال 2019 هم قرار گرفت.
 
چرا این رمان تا این حد محبوب است و خیلی‌ها به عنوان پدیده ادبی دهه اخیر از آن نام می‌برند؟ «آدم‌های معمولی» رمانی ادبی است که روح زمانه خود را انعکاس می‌دهد. داستان ماریان و کانل، دو جوانی که در دوران فروپاشی ایرلند به دوره بزرگسالی می‌رسند و نویسنده به موضوعی غیرقابل‌درک از زمانه رسیده است و آن را در معرض دید عموم قرار  داده است. درست مانند دیگر داستان‌هایی که روح زمانه خود را منعکس می‌کنند.
 
قرار است این فیلم در کانال بی‌بی‌سی 3 پخش شود  و کارگردانی آن را لنی آبراهامسون بر عهده گرفته است. پل مسکال به عنوان کانل و دیزی ادگار جونز به عنوان ماریان ایفتی نقش خواهند کرد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها