سه‌شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه معارفه شد

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان از تنوع فرهنگی به عنوان یکی از نمادهای فرهنگی و تاریخی استان کرمانشاه یاد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کرمانشاه، مراسم معارفه «بهرام فاضلی زاد» که با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه منصوبب شده است، امروز سه‌شنبه 25 تیرماه با حضور معاون قرآن و عترت و مدیرکل امور استان های این وزارتخانه و همچنین جمعی از مسئولان استانی برگزار و طی آن از خدمات حجت الاسلام رحیم جعفری مدیرکل پیشین قدردانی شد.

عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این آیین که در سرسرای اجتماعات دانشگاه فرهنگ و هنر کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه فرهنگ، هنر و تمدن در دیار کرمانشاه ریشه دارد و رشد کرده است، افزود: از همین رو همگان کرمانشاه را به عنوان استانی متمدن و تاریخی می‌شناسند و هنرمندان و بزرگان بسیاری در این منطقه بوده اند که افتخارآفرین شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه این نامداران باید به نسل جدید و آیندگان معرفی شوند، ادامه داد: شناخت این سرمایه‌های انسانی و فرهنگی، حق همگان است و چنین تنوع فرهنگی یکی از نمادهای فرهنگی و تاریخی کرمانشاه است که می‌توان در قالب برگزاری جشنواره، هم اندیشی و گفت‌وگو، این ظرفیت‌ها معرفی و منتقل شود.

فقهی‌زاده از داد و ستد فرهنگی به عنوان یکی دیگر از شاخصه‌های این استان یاد کرد و به توجه ویژه در تخصیص اعتبارات فرهنگی به شهرستان‌ها اشاره کرد؛ به گونه ای که به گفته او، بیش از ۷۰ درصد اعتبارات این مجموعه خارج از تهران هزینه می‌شود.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه اختصاص اعتبارات مورد نیاز برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری در اولویت قرار دارد، اضافه کرد: نگاه تمرکزدایی تغییر کرده و شاهد برنامه‌ها و فعالیت‌های خوبی در شهرستان‌ها در این رابطه هستیم.
 
در ادامه این مراسم، مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در خصوص پاره‌ای از اقدامات در دوران خدمتش در این سمت به راه‌اندازی پایگاه‌هایی شامل خانه هوره، خانه تنبور، خانه مور و سیاه‌چمانه و وجود 37 هزار مترمربع مراکز فرهنگی در استان اشاره کرد.

حجت الاسلام رحیم جعفری با بیان اینکه همه این اقدمات در راستای هویت‌سازی و غنی کردن فرهنگ این دیار بوده از افتتاح 37 هزار مترمربع مرکز فرهنگی دیگر در استان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

وی از اخلاق به عنوان معروفترین و رایج ترین معانی استخراج شده از فرهنگ و بزرگترین امتیاز تاریخی استان کرمانشاه یاد کرد.

مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: ایران کوچک در استان کرمانشاه دیده می‌شود که نیاز به بازسازی هویت در آن مشهود و ضروری است.

یادآوری می‌شود، بهرام فاضلی زاد، مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در کارنامه اجرایی خود معاونت اداری و مالی، معاونت فرهنگی، مسئولیت مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر را دارد. وی سه سال بود که به عنوان مدیر در بخش امنیتی، انتظامی استانداری کرمانشاه مشغول به خدمت بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها